اشتراک در اینستاگرام

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام

امروزه با پیشرفت شبکه های مجازی، آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام به یکی از بهترین راه های بازاریابی دیجیتال تبدیل شده است. شما می توانید دست به ساخت یک تیزر تبلیغاتی رایگان زده و آن را در فضای اینستاگرام پخش نمایید تا کاربرین شما آن را ببینند. اما آیا با ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام آشنایی دارید؟ نگران نباشید، با ما همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چگونه دست به ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام بزنید.

 

فیلم هایی که در اینستاگرام آپلود می شوند می توانند از 3 ثانیه شروع شده و تا یک دقیقه ادامه پیدا کنند. اما اینستاگرام قابلیتی را فراهم نموده که شما می توانید به صورت سریالی ویدیوهایی که ساخته اید را آپلود کنید و بدین صورت می توانید در یک پست تا 10 دقیقه ویدیو را نیز با مخاطبین به اشتراک بگذارید.

اما این همه ماجرا نیست. یک قابلیت دیگری که اینستاگرام افزوده قابلیات IGTV است. که شما تا یک ساعت نیز می توانید فیلم هایتان را در آن به نمایش بگذارید تا مخاطبین شما آن ها را ببینند. همه امکانات جمع شده اند تا شما با یادگیری ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام، کسب و کارتان را گسترش دهید.

ما در ادامه به شما در مورد چگونگی ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان مطالبی را آموزش خواهید داد که به کمک آن می توانید به راحتی دست به ساخت تیزر های خودتان بزنید. پس با ما همراه باشید.

سوشیال مدیا

هدفتان را مشخص کنید.

 

شما باید بدانید که ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام باید با یک هدف روشن و مشخص اتفاق بیوفتد و شما چشم انداز مناسبی از این راه داشته باشید. نمی توانید بدون داشتن یک استراتژی مشخص و بی دلیل دست به ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان بزنید و آن را در فضای اینستاگرام پخش کنید. برای مثال به این چند پرسش پاسخ دهید. آیا هدف من از ساخت این تیزر تبلیغاتی این است که مخاطبین بیشتری جذب کنم؟ آیا هدف من این است که فروش بیشتری داشته باشم؟ آیا هدف من این است که چیزی را به مخاطبین آموزش دهم؟ یا هدف من صرفا پخش فیلم و بالا بردن تعداد پست هایم است؟

 

فراموش نکنید که در ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام ، برای اینکه مخاطبین خود را درگیر تیزر خود کنید، باید یک حس را در مخاطبینتان بیدار کنید. سعی کنید که با احساسات مخاطب درگیر شوید تا توجه  آن ها بیشتر به شما و تیزرتان جلب شود.

 

داستان گویی کنید

در ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام کسی برنده گوی و میدان است که بتواند داستان گوی بهتری باشد. شما باید از ثانیه به ثانیه ویدیوتان استفاده کنید تا مخاطبین را مجذوب خودتان کنید.کاربرین به صورت ناخودآگاه علاقه مند به شنیدن داستان هستند. دیگر زمان ویدیو های خسته کننده که در آن به صورت کاملا خشک و رسمی اقدام به معرفی محصول و یا خدماتی می کردند گذشته است. داستانی را برای انتقال به مخاطبینتان داشته باشد. مثلا می توانید از داستان هایی که به صورت واقعی برای خودتان پیش آمده برای معرفی محصولات و یا خدماتتان استفاده کنید. یا برای هر محصول یک داستان و قصه بسازید. یا اینکه از شکست هایتان و راه های مقابله و جلوگیری از آن ها را برای مخاطب تعریف کنید. این کار باعث می شود تا حس اعتماد نیز در مخاطب برانگیخته شود و وقتی مخاطب به شما اعتماد کرد به راحتی از شما خرید خواهد نمود.

لایک در اینستاگرام- ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان

کاور تیزرتان را فراموش نکنید

 

یادتان باشد، اولین برخورد بسیار مهم است. شما باید در همان نگاه اول مخاطب را جذب کنید تا تیزر تبلیغاتی شما را ببیند. در این راه ساخت یک کاور مناسب به شما بسیار کمک خواهد کرد. کاور شما می تواند یک تصویر هیجان انگیز و یا یک تصویر شکه کننده باشد. شما باید افراد را ترغیب کنید تا ویدیو شما را مشاهده کنند. داشتن یک کاور چشمگیر در این راه بسیار به شما کمک خواهد کرد. شما در راه ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام این نکته را فراموش نکنید که کاور شما می تواند مخاطبینی که حتی علاقه ای به دیدن ویدیو شما را نیز ندارند به خود جلب کند. پس کاور را دست کم نکیرید.

اینستاگرام تعامل-ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان

جزئیات مهم است

 

در ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام این جزیئات هستند که حرف اول را می زنند. شما باید برای بخش بخش تیزر تبلیغاتی تان برنامه داشته باشد. تیزرتان را به سه بخش ابتدایی، میانه و انتهایی تقسیم کنید و برای هر قسمت برنامه داشته باشید. در ابتدا ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان خود بگویید که در مورد چه چیزی میخواهید صحبت کنید و چرا کاربرین باید تیزر شما را مشاهده کنند. در قسمت میانی آموزش و بیان مطالب خودتان را عنوان کنید و در قسمت آخر نیز جمع بندی کنید. در قسمت پایانی از مخاطب بخواهید که کاری را انجام دهد. مثلا شما را لایک کند، شما را فالو کند، کامنت بگذارد یا تیزرتان را برای دیگران شیر کند.

از گذاشتن زیر نویس نیز غافل نشوید. بسیاری از کاربرین ممکن است در ابتدا صدای ویدیو را بسته باشند. شما به وسیله زیرنویس می توانید آن ها را در جریان تیزرتان قرار دهید. پس داشتن زیرنویس بسیار می تواند به شما کمک کند.

 

نور پردازی را فرموش نکنید

داشتن یک نورپردازی مناسب باعث زیباتر شدن جلوه کار شما خواهد شد. شما برای این کار می توانید از نور طبیعی خورشید استفاده کنید زیرا این نور زننده نیست و بسیار نرم نیز می باشد. ولی مشکلی که این نور دارد این است که تغییرات آن دست شما نیست. پس می توانید که از منابع نوری دیگری مانند لامپ های ال ای دی یا نور معمولی استفاده کند. البته فراموش نکنید که نور شما باید به سوژه مورد نظر بتابد نه اینکه پشت آن قرار بگیرد.

سعی کنید با تغییر دادن محل سوژه تان، نور مورد نظرتان را پیدا کنید. نور پردازی مناسب یکی از مهمترین قسمت های ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام و یا هر پلتفرم دیگری می باشد. اگر باز هم در پیدا کردن منبع نور به مشکل خوردید دست به خلاقیت بزنید. خودتان یک منبع نور بسازید. می توانید این کار را به وسیله رشته لامپ های ال ای دی و یک ورقه آلومینیوم برای بازتاباندن نور انجام دهید.

ضبط صدا در اینستاگرام-ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان

ضبط صدا را جدی بگیرید

 

اگر ویدیو شما صدای نامناسبی داشته باشد مطمئنا برای مخاطبین غیر قابل تحمل خواهد شد. سعی کنید در فضاهایی که بسیار ساکت می باشند اقدام به فیلمبرداری کنید. آخرین ساعات شب می تواند زمان مناسبی برای فیلمبرداری باشد. زیرا در این زمان ها کمترین صداهای محیط شما را اذیت خواهد کرد.

ضمنا می توانید از هندزفری های خود تلفن های همراهتان و یا از میکروفون های یقه ای که قیمت های پایینی هم دارند برای ضبط صدا بهره ببرید.

به هر حال ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان مشکلات خاص خودش را نیز دارد!

 

لایو اینستاگرام - ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان

کار با دوربین را آغار کنید

 

بعد از مهیا کردن همه موارد فوق، زمان آن رسیده که برای ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام خود از یک دوربین کمک بگیرید. دوربین تلفن همراه شما می تواند اولین و مناسبترین گزینه پیش روی شما باشد. امروزه همه تلفن همراه هوشمند دارند که توانایی ضبط ویدیو با انواع مختلف کیفیت را دارد. پس زیاد نگران دوربین نباشید.

بعد از انتخاب دوربین مناسب، حال زمان فیلمبرداری است. شما برای ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام، باید با سایز های استاندارد قاب های اینستاگرام آشنا باشید. بدانید که برای کدام قسمت اینستاگرام در حال فیلمرداری هستید. برای قراردادن در پیج یا IGTV؟ چون هر کدام از این قسمت ها سایز های مناسب خود را برای فیلمبرداری دارند. مناسب ترین سایز 1:1 می باشد که حالت افقی دوربین گوشی همراه شما خواهد شد.

حال باید سوژه را در وسط کادر فیلمبرداری قرار دهید و شروع به ضبط فیلم خودتان بکنید. می توانید با قراردادن انگشتتان بر روی صفحه موبایل، فوکوس دوربین را نیز کنترل نمایید. ضمنا به یاد داشته باشد که کل فیلمتان را از یک زاویه فیلمبرداری نکنید. با تغییر محل فیلمبرداری، زاویه تان را عوض کنید تا از خشک و یک دست شدن تیزرتان جلوگیری نمایید.

ضمنا فراموش نکنید که برای ضبط تیزرتان برای انتشار در اینستاگرام زمان شما محدود است. پس سعی کنید به صورت خلاصه در تیزرتان صحبت کنید و نکات مفید و مناسب را در تیزرتان قرار دهید.

 

“من برای ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام موضوع خاصی ندارم، چه کنم؟” سوالی که ذهن بسیاری از افراد را قبل از ساخت تیزر مشغول کرده همین نکته است. ما در ادامه چند ایده برای ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان برای اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم تا بدانید که چه نوع موضوعاتی را می توانید برای ساخت تیزر خودتان مد نظر داشته باشید.

 

ویژگی های برجسته

شما قصد دارید که در تیزر تبلیغاتی خودتان محصولی را به کاربرین معرفی نمایید. خب این محصول یکسری ویژگی هایی دارد. آن ها را به صورت کامل لیست کنید و در تیزرتان به معرفی این ویژگی ها بپردازید. بگویید که چرا مخاطبین باید این محصول شما را تهیه کنند و ویژگی برجسته آن چیست.

 

فالوور اینستاگرام

کار با محصول

 

یکی دیگر از موضوعات مهم در ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام، نحوه کار با محصول خریداری شده است. ممکن است برخی از کاربران ندانند که چگونه از محصول شما استفاده کنند و یا تا نحوه کار با آن را ندانند، از ویژگی های منحصر به فرد آن شناختی پیدا نکنند. پس شما در تیزر تبلیغاتی تان می توانید نحوه کار با محصولتان را به مخاطبین نشان دهید.

 

  

آن باکسینگ محصول

 

یکی از جذاب ترین ویدیوهای این روز های اینستاگرام، آنباکسینگ یا بازگشایی محصول برای اولین بار است. شما به کمک آن باکسینگ محصول می توانید دست به ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام بزنید. تنها به کمک یک ایده جذاب می توانید ، شروع به آن باکسینگ محصولاتتان نماید، از آن باکسینگ محصولتان فیلم تهیه کنید و آن را در اینستاگرام به نمایش بگذارید. 

 

پشت صحنه محصول

 

پشت صحنه محصولات

 

همیشه پشت صحنه ها برای کاربرین جذابیت داشته است. نشان دادن پشت صحنه ها باعث نزدیکی بیشتر کاربرین به شما می شود و همین نزدیکی باعث به وجود آمدن حس اعتماد می شود. چیزی که در نهایت منجر به خرید کردن مخاطبین از شما خواهد شد. نشان دادن پشت صحنه ها به مخاطبین می تواند از لحظه تولید محصول شروع شود و تا لحظه ارسال محصول و حتی بعد از ارسال را نیز پوشش دهد. به کمک پشت صحنه ها می توانید کارکنان، مدیران و دست اندر کاران تولید محصول را نیز به مخاطب معرفی کنید و به سوالات مخاطبین در زمینه های مختلف پاسخ دهید.

 

تیزرهای آموزشی

شما می توانید به وسیله آموزش دست به ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام بزنید. یک ویدیو بسازید و در آن چیزی را در ارتباط با حیطه کاریتان است را به مخاطب آموزش دهید. از خلاقیتتان کمک بگیرید و در ساخت ویدیو های آموزشی استفاده کنید. در کنار آموزش می توانید برای بهتر شدن تیزرتان، کمی نیز جنبه فان به آن اضافه کنید تا مخاطبین بیشتر علاقه مند به دیدن تیزرهای شما بشوند.

 

به یاد داشته باشید که شما باید مخاطبین خودتان را در اینستاگرام ترغیب و تشویق به تعامل کنید. برای تعامل بیشتر با مخاطبینتان می توانید قبل از ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان خود، به کمک استوری، مخاطبین را در جریان بگذارید. زمان انتشار تیزر تبلیغاتی تان را نیز به کمک استوری به مخاطبین اعلام کنید. این کار باعث بالا بردن بازدید تیزر تبلیغاتی شما می شود.

 

راه های زیادی برای ساخت تیزر تبلیغاتی برای اینستاگرام وجود دارد. فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید. از ساخت فیلم های استاپ موشن، تایم لپس، موشن گرافی، تیزرهای دنباله دار و … نیز می توانید بهره ببرید.

 

 

اشتراک در اینستاگرام

دست به کار شوید

 

حالا که با ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام آشنا شدید، زمان آن فرا رسیده که آستین ها را بالا زده و شروع به ساخت تیزرتان بکنید. از هیچ چیز نترسید. در ابتدا ممکن است از کیفیت کارتان راضی نباشید. ولی نگران نباشید. به مرور زمان تکنیک های مختلفی را یاد می گیرید و سطح کارتان را بالا می برید.

پس دست از غر زدن بردارید، دوربین را آماده کنید و شروع به ساخت تیزر تبلغیاتی رایگان خودتان بکنید.

 

نتیجه گیری :

دیگر گفتن این سخن که انجام بازاریابی ویدیویی برای هر کسب و کاری واجب است، فقط تکرار مکررات است. شما باید در حوزه بازاریابی برای محصول و یا خدماتتان تیزر تبلیغاتی آماده کنید. یکی از مکان هایی هم که به رایگان می توانید این تیزرهای را در آن جا برای افراد زیادی به نمایش بگذارید اینستاگرام می باشد. اما این راه با وجود رقیبان پر قدرت، سخت است و دشوار!

ولی نیازی به نگرانی نیست. مجموعه اسپایرال با تکیه بر تیم قدرتمند خود، با شناخت بالایی که از بازار و فضای اینستاگرام دارد، با چیدن یک استراتژی مشخص، باعث موفقیت شما در این حوزه رقابتی خواهد شد.

اگر می خواهید که یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای برای اینستاگرام داشته باشید، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *