آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

یکی از حوزه های وسیع بازاریابی، بازاریابی ویدیویی می باشد. ساخت تیزر تبلیغاتی و انتشار آن نیز یکی از روش های بازاریابی ویدئویی است. شما باید در حوزه کسب و کارتان آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی را فرا بگیرید تا بدین وسیله توانایی رقابت با سایر کسب و کارهای موجود در بازار را بدانید. ولی شاید یکی از دغدغه های شما قیمت تیزر تبلیغاتی باشد؛ نگران نباشید. ما در ادامه به شما آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با کمترین هزینه را خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

 

ساخت تیزر تبلیغاتی همیشه روش بسیار موثری برای ارتقا مشاغل و دیده شدن هرچه بیشتر آن ها بوده است. یکی از بسترهای پخش این تیزرهای تبلیغاتی تلویزیون می باشد، اما وقتی نگاهی به قیمت تیزر تبلیغاتی که قرار است از تلویزیون پخش شود  بیاندازید، متوجه هزینه بالای آن خواهید شد. تازه به این هزینه ها ، هزینه ساخت خود تیزر تبلیغاتی توسط برخی از شرکت ها را نیز اضافه کنید!

 

ولی اصلا جای هیچ نگرانی نیست. شما با مطالعه این مقاله می توانید با آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی آشنا شوید و خودتان دست به ساخت تیزر تبلغیاتی خودتان بزنید و آن را به جای تلویزیون در بستر اینترنت و فضای مجازی پخش کنید.

اگر نگاهی به آمار بیاندازید متوجه می شوید که امروزه حجم عظیمی از مردم وقت خود را صرف تماشای ویدیوهای آنلاین در فضای مجازی می نمایند. وجود کانال ها و سایت های متفاوت مانند یوتیوب (www.youtube.com ) و آپارات (https://www.aparat.com/ ) و شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و …. باعث شده که کاربران ساعات بسیار زیادی را صرف تماشای ویدیوهای مختلف در اینترنت نمایند.

خبر خوب این است که دیگر ساخت و انتشار یک تیزر تبلیغاتی کار بسیار مشکلی نخواهد بود و شما با آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی میتوانید به راحتی آن را با هزینه های پایین بسازید و سپس در فضاهای مجازی اقدام به پخش آن نمایید.

 

خب اکنون که از اهمیت آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی تا حدودی با خبر شدید، بیاید به این نکات بپردازیم که در راه ساخت تیزر تبلیغاتی چه نکاتی را می توان مد نظر گرفت تا در عین حالی که کیفیت ساخت تیزر تبلیغاتی مان پایین نیاید، قیمت تیزر تبلیغاتی را نیز در پایین ترین حد نگاه داریم.

 

هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی :

هر کمپین بازاریابی ویدیویی خود را با یک هدف شروع می کند. شما قرار است برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی هزینه هایی را متقبل شوید، از مخاطبین خود انتظار دارید چه کاری را بعد از دیدن ویدیوتان انجام دهند؟

 • اقدام به خرید
 • دنبال کردن شما
 • تماس گرفتن با شما
 • اشتراک گزاری ویدیوتان
 • ایجاد یک ارتباط مثبت و پایدار
 • و . . .

پاسخی که به سوال ( ” مخاطب من بعد از دیدن تیزر تبلیغاتی من چه کاری باید انجام دهد ” ) می دهید، تاثیر فراوانی بر روی نوع و نحوه ساخت تیزر تبلیغاتی شما خواهد گذاشت. پیشنهاد ما این است که در تیزرهای تبلیغاتی خودتان چندین عمل را مد نظر داشته باشید. در یک تیزر از مخاطب بخواهید که شما را دنبال کند، در دیگری از او بخواهید که با شما تماس بگیرد و در تیزرهای بعدی از او بخواهید که از شما خرید کند.

 

وقتی که شما بدانید که مخاطبتان بعد از دیدن تیزر شما چه کاری را باید انجام دهد، تصمیم گیری شما را در مورد نوع تبلیغی که می خواهید انجام دهید ساده تر می کند. ما در ادامه آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی مختلف را به شما یاد می دهیم :

الف ) تیزر نمایش محصول : بهترین راه برای نشان دادن محصول تان به کسی که می خواهد آن را خریداری کند، نشان دادن خود محصول و نحوه کار با آن است. مخاطب باید با ماهیت نوع محصول شما آشنا شده و بداند که محصول شما چه مشکلی از او را حل خواهد کرد.

ب) ساخت تیزر تجارب مصرف کنندگان : یکی از متقاعد کننده ترین راه ها برای اینکه شما به وسیله ساخت تیزر محصول خود را به فروش برسانید این است که از مصرف کنندگان بخواهید تا تجارب خودشان را از نحوه کار با محصول شما بیان کنند. سپس در پایان از افراد دیگر درخواست کند تا برای خرید این محصول از شما اقدام کنند.

ج) تیزر آموزشی : همانطور که اشاره کردیم، شما باید نشان دهید که این محصول شما چه مشکلی را از مخاطب برطرف خواهد کرد. آن مشکل را پیدا کنید و در یک تیزر اقدام به برطرف کردن آن نماید. این نکته را به یاد داشته باشید که این مدل تیزرها نباید بیش از اندازه طولانی باشد. تیزر شما باید به اندازه کوتاه باشد تا توجه مخاطب را جلب نماید و به اندازه کافی طولانی باشد تا حق مطلب را ادا نماید.

د) تیزر پشت صحنه : پشت صحنه های کسب و کارها همیشه برای مخاطبین جذاب بوده است. پشت صحنه ها باعث می شوند تا مخاطب از آنچه که واقعا در حال انجام آن هستید آگاه باشد. در این مدل تیزرها فضای بین تولید کننده و مصرف کننده بسیار خودمانی تر بوده و این باعث جلب اعتماد بیشتر مخاطب خواهد شد.

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

2) شناخت مخاطب هدف :

 

برای اینکه تیزر تبلیغاتی شما نهایت تاثیر گذاری را بر روی مخاطب داشته باشد، شما باید مخاطب هدف خودتان را بشناسید. باید بدانید که برای چه قشری از جامعه در حال تولید محتوا هستید. شما باید به چند سوال پاسخ بدهید: افرادی که مخاطب هدف شما را تشکیل می دهند :

 • در چه محدوده سنی هستند؟
 • جنسیت آن ها چیست؟
 • بیشتر در چه کانال ها و فضاهای مجازی حضور دارند؟
 • و . . .

اینکه عقیده داشته باشید که شما تیزر تبلیغاتی را آماده می کنید تا همه اقشار جامعه را مورد هدف قرار دهد تنها باعث از دست دادن وقت و هزینه های خودتان می شود. شما باید آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی را بگذرانید و بدانید که هر کسب و کاری و هر تیزر تبلیغاتی باید یک جامعه هدف مشخص داشته باشد. بعد از مشخص شدن جامعه هدفتان می توانید تیزر خودتان را در بهینه ترین حالت ممکن آماده کنید و از بالا بردن هزینه ها و قیمت تیزر تبلیغاتی خوتان جلوگیری نماید.

 

 

 

3) برای تیزر خود یک فیلمنامه بنویسید

اکنون که هم هدف از ساخت تیزر تبلیغاتی خود را می دانید و هم می دانید جامعه هدف خودتان را مشخص کردید، وقت آن رسیده تا برای تیزر تبلیغاتی خود یک فیلمنامه بنویسید. فیلمنامه شما قلب و روح تیزر شما خواهد بود. بنابراین برای نوشتن آن وقت بگذارید و در این راه با افراد متخصص مشورت نمایید. شما باید در قالب فیلمنامه تیزر تبلیغاتی خودتان، یک داستان برای تعریف داشته باشید و این را فراموش نکنید که ” بهترین داستان برنده است”.

نکته مهم در آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی این است که حتما به یاد داشته باشید که شما باید داستانی را برای بازگویی داشته باشید.

یک داستان گیرا باعث می شود تا تیزر شما در ذهن مخاطب باقی بماند و این می تواند تاثیر بسزایی در برندیگ و فروش در کسب و کارتان داشته باشد. اما به یاد داشته باشید که در داستانتان حقیقت را به مخاطبین بازگو کنید. فراموش نکنید که کاربرانی که در حال تماشای تیزر شما هستند، بسیار باهوش می باشند و در صورتی که در تیزر تبلیغاتی خودتان حقیقت را بازگو نکرده باشید، ضرر بسیار بزرگی به خودتان و کسب و کارتان زده اید.

شما باید بتوانید به کمک داستان در تیزرتان یک احساس را به مخاطبین انتقال دهید. برای انتقال احساس می توانید از تصاویر زیبا، موسیقی های دلنشین، رنگ ها چشم نواز و … استفاده کنید. یک تیزر تبلیغاتی خوب باعث می شود تا احساسی در بیننده القا شود.

و در آخر به یا داشته باشید که باید به وسیله داستان تیزرتان مخاطب را به انجام کاری تشویق کنید. اگر مخاطب شما در انتهای تیزر تبلیغاتی شما نداند که چه کاری دقیقا باید انجام دهد، گیج می شود و این گیج شدن یعنی به هدر دادن تمامی زحماتی که برای ساخت تیزر تبلیغاتی تان کشیده بودید. پس به یاد داشته باشید که حتما باید آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی را به خوبی فرا بگیرید.

 

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

4) تجیهزات مناسب را تهیه کنید

خب اکنون که این گام های مهم را در آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی برداشتید، بیاید نگاهی به لوازم و تجهیزات فنی که برای تولید یک تیزر تبلیغاتی نیاز دارید بیاندازیم. انتخاب تجهیزات می توانند تاثیر بسزایی در قیمت تیزر تبلیغاتی شما بگذارند. بسته به نوع تجهیزات فنی از با کیفیت ترین و گران ترین وسایل تا ارزان ترین و دم دستی ترین آن ها می توانند به شما در ساخت یک تیزر تبلیغاتی کمک کنند. شما بسته به نوع تیزری که می خواهید بسازید، میزان کیفیتی که از تیزر انتظار دارید و … می توانید از تجهیزات متنوعی کمک بگیرید. در ادامه نگاهی به این تجهیزات می اندازیم :

 

 • دوربین : یکی از اصلی ترین وسایلی که برای ساخت تیزرتان به آن نیاز دارید، یک دوربین است. شما می توانید از دوربین های حرفه ای مانند Canon و Nicon و Sony و … گرفته تا دوربین های فیلمبرداری گوشی همراهتان برای فیلمبرداری بهره ببرید. هرچند که استفاده از دوربین های فیلمبرداری حرفه ای بهترین گزینه برای انجام این کار هستند ولی امروزه اکثر گوشی های همراه هوشمند دارای دوربین هایی با کیفیت بالا هستند که می توانند کار یک دوربین فیلمبرداری را به خوبی برای شما به عهده بگیرند. پس بسته به میزان سرمایه ای که برای تولید یک تیزر مد نظر دارید می توانید دوربین خود را انتخاب کنید. اما حواستان باشد که کیفیت را فدای هزینه نکنید. شما باید در این راه حداقل کیفیت های مورد نیاز برای تهیه یک تیزر تبلیغاتی خوب را هزینه کنید. برای اینکه شما آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی را به خوبی فرا بگیرید، باید نحوه صحیح فیلمبرداری و کار با دوربین را نیز یاد بگیرید.

 

 • میکروفون : در کنار یک تصویر خوب، تیزر شما نیاز به صدای مناسب نیز دارد. اگر شما از یک میکروفون مناسب استفاده نکنید در هنگام ضبط فیلم، صدای محیط اطراف شما یا به اصطلاح صدای هام محیط نیز به همراه صدای شما ضبط خواهد شد و کیفیت کار شما را به شدت پایین می آورد. دست شما در این قسمت باز است. شما می توانید از میکروفون های یقه ای و جیبی گرفته تا میکروفون های حرفه ای تر و ریکوردهای قوی تر برای ضبط صدای خودتان استفاده کنید.

 

 • نور : در کنار دوربین و میکروفون، نور نیز یکی از ارکان اصلی است که می بایست در حین ساخت تیزر خود آن را مد نظر داشته باشید. بهترین نور برای فیلمبرداری، نور غیر مستقیم خورشید می باشد. ولی اگر این توانایی ضبط در این نور را ندارید، می توانید از لامپ های ال ای دی، صفحات بازتابش نور، لامپ های حلقه ای و … برای نور دهی به تیزرتان استفاده کنید. یک نور دهی زیبا باعث زیباتر شدن و جذابیت بیشتر تیزر شما خواهد شد.
 • لوازم جانبی : بعد از تهیه تجهیزات بالا، شما می توانید برای بالا بردن سطح کیفیت کارتان از لوازم دیگری نیز استفاده کنید. البته این لوازم ضروری نیستند و تهیه آن ها باعث بالا رفتن قیمت تیزر تبلیغاتی شما خواهند شد، ولی استفاده از آن ها موجب بالا رفتن کیفیت کار شما خواهد شد.

از این لوازم جانبی می توان به سه پایه دستی دوربین، استفاده از وسایل گریم، تهیه هارد اکسترنال جهت ذخیره فیلم های ضبط شده، داشتن باطری های اضافی جهت جلوگیری از اتلاف وقت و …. اشاره نمود.

 

5) تدوین :

 

یکی از مهمترین ارکان ساخت تیزر تبلیغاتی، تدوین تیزر می باشد. شما در مسیر آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی، باید با نحوه ویرایش و ادیت ویدئو نیز آشنایی داشته باشید. هرچند می توانید تدوین و ویرایش تیزرتان را به یک تدوینگر بسپارید، که البته سپردن کار به یک تدوینگر حرفه ای باعث بالا رفتن قیمت تیزر تبلیغاتی شما خواهد شد. اما لازم به یادآوری است که تدوین، جزو مهمترین و اصلی ترین مراحل ساخت یک تیزر می باشد. به هیچ وجه آن را دست کم نگیرید و برای ویرایش و ادیت تیزتان وقت بگذارید. اگر خودتان می خواهید تدوین تیزرتان را به عهده بگیرید، باید با نرم افزارهای ادیت فیلم آشنایی داشته باشید. یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای ادیت ویدیو، نرم افزار  Adobe Premiere Proمی باشد. البته که برای یادگیری این نرم افزار باید کمی تلاش کنید، اما نتیجه نهایی بسیار با کیفیت خواهد شد.

در تدوین تیزرتان به چند نکته باید دقت کنید :

 • شما تنها 30 ثانیه وقت دارید تا پیامتان را به مخاطب منتقل کنید ( در بهترین حالت! ) ، در غیر این صورت مخاطب حوصله اش سر خواهد رفت. پس باید سرعت درونی تیزرتان بالا باشد. گفتگوها کوتاه و سریع بوده و برش ها باید به سرعت اتفاق بیافتد. به یاد داشته باشید که زمان شما محدود است و باید از آن نهایت استفاده را بکنید.
 • فراموش نکنید که اکثر مخاطبین تنها 5 ثانیه اول تبلیغ شما را نگاه می کنند.( تبلیغات یوتیوب و آپارات گواهی بر این حرف است ) شما فقط 5 ثانیه وقت دارید تا مخاطب خود را قلاب کرده و او را به تماشای مابقی تیزر خود علاقه مند کنید.
 • در حین تدوین از بریدن و جدا کردن نترسید. بسیاری از افراد در حین ادیت ویدیو خود حاضر به جدا کردن یک قطعه از ویدیو نمی باشند، زیرا خودشان به این قطعه علاقه دارند. قبل از انتخاب قطعات ویدیوتان از خودتان بپرسید که با حذف این قطعه مشکلی در رساندن پیام به مخاطب ایجاد خواهد شد یا خیر؟ در صورتی که جواب منفی بود، بدون هیچگونه اتلاف وقتی آن قطعه را ببرید و از تیزرتان حذف کنید.
 • از موسیقی های جذاب و گیرا و در عین حال مرتبط با تیزرتان بهره ببرید. موسیقی شما باید با فضایی که تیزرتان دارد همخوانی داشته باشد. انتخاب یک موسیقی مناسب می تواند در تاثیرگذاری تیزرتان بسیار موثر واقع شود.

 

6) دست به کار شوید :

حال که آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی را فرا گرفتید، وقت آن رسیده است که دست به عمل بزنید و تیزر تبلیغاتی خودتان را بسازید. فراموش نکنید، اگر شما سر کلاس بهترین کارگردانان ساخت تیزرهای تبلیغاتی نیز حاضر شوید، تا خودتان وارد گود نشده و دست به ساخت تیزر نزدید، هیچ چیز را فرا نخواهید گرفت. پس دست از تنبلی بر دارید و شروع کنید.

 

نتیجه گیری :

بازاریابی ویدیویی یکی از اصلی ترین روش های بازاریابی بوده که برای هر کسب و کاری نیاز است. شما باید به بازاریابی ویدیویی خودتان توجه داشته باشید. حال که آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی را یاد گرفتید و تیزر خود را ساختید، کافی است که آن را شبکه های مختلف منتشر کنید. اما این نکته را فراموش نکنید، شما نمی توانید در تمامی موارد بالا خبره شوید و یا خودتان به تنهایی تمامی موارد بالا را پیاده کنید. حتی اگر بتوانید نیز ممکن است لوازم و تجهیزات مناسب این کار را نداشته باشید.

اما نگران نباشید، تیم اسپایرال با تکیه بر دانش و تخصص نیروهای خبره خود، آماده ساخت تیزرهای تبلیغاتی شما با بهترین امکانات و مناسب ترین هزینه ها می باشد.

اگر شما هم میخواهید که تیزر تبلیغاتی کسب و کارتان در فضای مجازی پخش شود باید کارتان را به تیم اسپایرال بسپارید. برای دریافت مشاوره در زمینه ساخت تیزر تبلیغاتی هم اکنون با مشاورین ما تماس حاصل نمایید تا شما را به تیزر تبلیغاتی دلخواهتان برسانیم.

اسپایرال در کنار شماست.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *