اصول تبلیغات در اینستاگرام و افزایش چندبرابری فروش

تبلیغات, شبکه های اجتماعی

اگر قصد توسعۀ کسب‌وکارتان را دارید، امروز، روزی نیست که بتوانید اصول تبلیغات در اینستاگرام را نادیده بگیرید. با حدود یک میلیارد کاربر فعال روزانه، اینستاگرام به یکی از قدرتمندترین بسترهای بازاریابی برای کسب‌وکارها تبدیل شده است.

این شبکۀ اجتماعی، بستری را برای بیان داستان‌های تصویری در قالب‌های مختلف فراهم می‌کند. بسیاری از تبلیغ‌کنندگان در سال‌های اخیر شاهد این بوده‌اند که فعالیتشان در این پلتفرم، در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها بازدهی بسیار بالاتری داشته است. چراکه اینستاگرام امکان تمرکز روی افراد مناسب، در زمان مناسب، با پیام و تصویر مناسب را فراهم می‌آورد.

به‌طورکلی، دلایل زیادی وجود دارد که یک شخص یا یک کسب‌وکار تصمیم به تبلیغات در اینستاگرام بگیرد. اما آمارها می‌گویند اغلب تبلیغ‌های این شبکۀ اجتماعی، برای آگاهی‌بخشی مردم از نام تجاری، هدایت به وب‌سایت و ایجاد مشتری‌های جدید انجام می‌گیرند.

ازآنجاکه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، تبلیغات متنی خالص، جایگاهی در آن ندارد. بلکه شما لازم است با مجموعه‌ای از تصاویر یا ویدئوها (که البته می‌توانند با متن همراه باشند) تبلیغات خود را به مخاطبان نمایش دهید. اما آیا همه چیز به همین سادگی است؟

هرچند شاید این‌طور به نظر نرسد؛ اما تبلیغات اینستاگرام اصول و پیچیدگی‌های خودش را دارد. اگر قرار است کمپین تبلیغاتی خود را (با هزینه‌های خاص خودش) در اینستاگرام آغاز کنید، اصلاً نباید بدون کسب اطلاعات مهمی که در این زمینه وجود دارد شروع کنید.

ما در این مقاله، به اصول اولیۀ بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام اشاره خواهیم کرد. توجه به نکات مطرح شده، به شما کمک می‌کند نگاهی بسیار اصولی‌تر و تخصصی‌تر به این شبکۀ اجتماعی داشته باشید و از ضررهای هنگفت مالی جلوگیری کنید. آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

هدف تبلیغات خود را تعیین کنید

به‌جرئت می‌توان گفت مهم‌ترین موضوع در راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در اینستاگرامی، داشتن یک هدف و چشم‌انداز مشخص است. خوشبختانه، تعیین کردن هدف از تبلیغ در اینستاگرام، خیلی هم کار سختی نیست. چراکه تبلیغات در اینستاگرام معمولاً با چند هدف زیر انجام می‌گیرد:

  • آگاهی‌بخشی از برند
  • بالابردن تعامل یا درگیری (Engagement)
  • افزایش بازدید (Reach)
  • افزایش ترافیک (با لینک دادن به وب‌سایت)
  • افزایش تعداد نصب اپلیکیشن کسب‌وکارتان
  • افزایش بازدیدهای ویدئو
  • تبدیل بازدیدکننده به مشتری

به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اصول تبلیغات در اینستاگرام، در ادامه هریک از موارد فوق را توضیح می‌دهیم. شناخت اهداف بالا، به شما کمک می‌کند آنچه بیشتر به کارتان می‌آید را انتخاب کنید و در مسیر مشخصی قدم بردارید.

آگاهی‌بخشی از برند

آشناکردن مردم با برند و کسب‌وکارتان، می‌تواند اساسی‌ترین و استانداردترین هدفی باشد که در اینستاگرام به دنبال آن هستید. در این حالت، چشم‌انداز شما این است که افراد زیادی تبلیغات شما را ببینند، در مورد آن صحبت کنند و به این واسطه، نام تجاری شما بین مردم بپیچد. برای فهمیدن این‌که چه‌قدر در رسیدن به این هدف موفق بوده‌اید، اینستاگرام معیار دقیقی ندارد. اما اگر با یک تیم متخصص در ارتباط باشید، می‌توانند به شما در تشخیص موفقیتتان در این امر کمک کنند.

بالابردن تعامل یا درگیری (Engagement)

هدف بسیاری از کسب‌وکارها از تبلیغات در اینستاگرام، کسب لایک، کامنت و اشتراک‌گذاری (Share) است. به‌طورکلی به این‌گونه رفتارهای مخاطبین، اینگیجمنت یا درگیری یا تعامل گفته می‌شود. اینجا یک پارامتر مهم‌تر وجود دارد که “نرخ درگیری” نام دارد.

منظور از نرخ درگیری، نسبت مجموع تعداد سه مورد فوق، به تعداد دنبال‌کنندۀ صفحۀ شماست. نرخ درگیری معیار سنجش مناسبی برای کیفیت تبلیغات شماست. چراکه بر چگونگی ارتباط متناوب مخاطب با محتوای شما تأکید می‌کند و شما را مجبور می‌کند به‌جای توجه به معیارهای بیهوده (مانند تعداد دنبال‌کنندگان) روی کیفیت داده‌های خود متمرکز شوید.

افزایش بازدید (Reach)

منظور از Reach تعداد اکانت‌های یکتا یا یونیکی است که پست اینستاگرامی شما را دیده‌اند. اگر هدف شما صرفاً افزایش بازدید است، اینستاگرام شما را از پیشرفتتان آگاه می‌کند. فقط کافی‌ست پس از انتشار پست یا استوری، تعداد Reach های گزارش شده را مشاهده کنید. در ضمن، به‌منظور اطلاع از این پارامتر، حتماً باید حساب اینستاگرام خود را به‌صورت Business Account در بیاورید.

افزایش ترافیک

کسب‌وکارهایی که این هدف را دنبال می‌کنند، یا به دنبال افزایش ترافیک در وب‌سایت فروشگاهی خود هستند؛ یا هدفشان این است که افراد اپلیکیشن آن‌ها را دانلود و نصب کنند. شما باید ببینید کدام گزینه دلخواهتان است.

امکانات بازاریابی اینستاگرام در این زمینه بسیار پیشرفت داشته است. در این حالت، شما هم می‌توانید مخاطب را از استوری به وب‌سایت هدایت کنید؛ هم تنظیماتی وجود دارد که به مخاطب اجازه می‌دهد پس از مشاهدۀ محصول و قیمت آن، از گزینۀ View On Website استفاده کند و وارد فروشگاه اینترنتی شما شود.

افزایش بازدیدهای ویدئو

ساخت تیزرهای ویدئویی معمولاً وقت و هزینۀ زیادی می‌برد؛ بنابراین تبلیغ نکردن تیزرهای تبلیغاتی برندتان در اینستاگرام، درست مثل این است که یک بلیت هواپیما به هاوایی بخرید و بگذارید تا ابد روی میز کارتان بماند. در عصر حاضر، اغلب افرادی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، حداقل یکی دو ساعت در روز در حال تماشای ویدئو در اینستاگرام هستند؛ بنابراین بهتر است نهایت استفاده را از این پلتفرم ببرید و بازدید تیزرهای تبلیغاتی خود را افزایش دهید.

تبدیل بازدیدکننده به مشتری

اصطلاح مهمی در بازاریابی وجود دارد تحت عنوان Lead که اغلب در فارسی “مشتری راغب” یا “سرنخ” ترجمه می‌شود. هدف اکثر افرادی که در اینستاگرام تبلیغات می‌کنند، تبدیل مشتری‌های راغب به خریدار است.

تقریباً 80 درصد اکانت‌های شخصی در اینستاگرام، حداقل یک اکانت بازاریابی را دنبال می‌کنند. همچنین، در نظرسنجی اخیر فیس‌بوک، 80 درصد شرکت‌کنندگان، عنوان کردند که برای تصمیم‌گیری در مورد خرید یا عدم خرید یک محصول از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین راه‌های تبدیل لید به مشتری، فراهم‌کردن زمینۀ رخ‌دادن این تبدیل است. قابلیت‌هایی مانند دکمه‌های اقدام (Action Buttons) می‌توانند به شما کمک کنند. در صورت تمایل، پروفایل شما می‌تواند پیوندهایی به ایمیل، شماره‌تلفن و آدرس کسب‌وکار شما داشته باشد تا افراد بتوانند با شرکت شما تماس بگیرند.

علاوه بر این دکمه‌ها، اینستاگرام گزینه‌های بهتری را نیز ارائه می‌دهد. از جمله دکمه‌های اقدام می‌توان Book، Reserve، Get Tickets و… را نام برد. برای اضافه‌کردن دکمه‌های اقدام، باید از قسمت Edit Profile وارد Contact Options شوید. سپس گزینۀ Add An Action Button را انتخاب کنید. گزینۀ دلخواه خود را انتخاب کنید و سپس URL موردنظرتان برای هر دکمۀ اقدام را وارد کنید.

مخاطب هدف را بشناسید

حالا که هدف خود را انتخاب کردید، باید مخاطبان مناسب را هدف قرار دهید تا تبلیغات شما در معرض دید افراد مناسب قرار گیرد. داشتن شناختی درست از مخاطبین هدف، یکی از اصول تبلیغات در اینستاگرام است. البته جای خوشحالی دارد که این مورد، از زیبایی‌های تبلیغات در اینستاگرام است. چراکه شما از عمق دانش جمعیتی فیس‌بوک برای دستیابی به افراد مناسب استفاده خواهید کرد.

اینجا گزینه‌هایی برای بررسی و انتخاب شما وجود دارد که برای جلب‌توجه گروهی خاص از افراد، می‌توانید از آن استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید در شهر نیویورک، زنان علاقه‌مند به یوگا و غذای سالم را در محدودۀ سنی 19 تا 65 سال هدف قرار دهید، اینستاگرام این امکان را به شما می‌دهد!

با استفاده از امکانات این شبکۀ اجتماعی، شما می‌توانید روی یک کشور، منطقه، استان یا شهر خاص تمرکز کنید. یا حتی مکان‌های خاصی را حذف کنید؛ یا ترکیبی از چند مکان جدا از هم ایجاد کنید و آن‌ها را هدف قرار دهید. سن، جنسیت، زبان، علایق، رفتارها و… از دیگر فیلترهای دقیق اینستاگرام هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

قابلیت مخاطب سفارشی

قابلیت جالبی که شاید کمتر از آن آگاه باشید، مخاطب سفارشی (Custom Audience) است. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد لیستی از مخاطبین خود بارگذاری کنید که می‌خواهید دقیقاً روی آن‌ها تمرکز کنید. اگر از این لیست راضی بودید، می‌توانید از قابلیت مخاطب موردنظر (Lookalike Audience) استفاده کنید.

در این حالت، اینستاگرام افرادی را پیدا می‌کند که صفاتی مشابه با مخاطبان لیست قبلی شما دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید پس از این‌که مخاطبان خود را تنظیم کردید، فیس‌بوک راهنمای جالبی ارائه می‌دهد که به شما می‌گوید مخاطبان شما چه‌قدر خاص (Specific) یا گسترده (Broad) هستند!

ابزارهای شناخت و کنترل مخاطب، بسیار مهم هستند. زیرا این امکان را به شما می‌دهند که دنبال‌کنندگان خود را لایه‌لایه کنید و محتوای بانفوذتری برای تبلیغات در اینستاگرام تولید کنید. نکتۀ مهم در اینجا این است که لازم نیست تک‌تک آنالیزها را خودتان انجام دهید. در بسیاری از موارد، ارتباط با یک تیم متخصص تبلیغات در اینستاگرام، در شناخت تنظیمات فوق کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

بودجه و برنامۀ تبلیغاتی خود را تنظیم کنید

معمولاً هیچ کسب‌وکاری از همان ابتدا نمی‌داند کمپین تبلیغاتی خود در اینستاگرام را چطور مدیریت کند. کسب اطلاعات در این امر، کمی تجربه و آزمون‌وخطا می‌طلبد. اما ویژگی مثبت اینستاگرام این است که اگر احساس کردید بودجۀ شما به‌درستی تخصیص داده نشده است، می‌توانید در هر زمانی با مکث یا متوقف کردن کمپین خود، همه چیز را کنترل کنید. اگرچه ممکن است ضرر کنید، اما این ضرر در مقایسه با دیگر بسترها بسیار کمتر است.

خیلی از کسب‌وکارها برای تبلیغات در اینستاگرام، بودجۀ خود را به شکل روزانه تنظیم می‌کنند. چراکه این امر تضمین می‌کند بودجۀ اولیۀ شما خیلی زود مصرف نشود و امکان ایجاد انعطاف در برنامه وجود داشته باشد. در مقابل، تخصیص بودجه‌های درازمدت به شما این امکان را می‌دهد که زمان‌های خاص تحویل آگهی خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید. بدیهی است که مزایا و معایبی در هر دو گزینه وجود دارد.

شما حتی می‌توانید یک برنامۀ تبلیغاتی در ساعات مشخصی از روز و روزهای مشخصی از هفته اجرا کنید. ساعات و روزهایی که می‌دانید مخاطبان شما بیشترین فعالیت را در اینستاگرام دارند. بررسی ساعات فعالیت و تعامل، امری تجربی است و در طول زمان به دست می‌آید. اما تجربه‌ای بسیار مهم و ارزشمند برای بهینه‌سازی بودجۀ شماست.

شش نکتۀ طلایی برای افزایش فروش

اکنون که اصول اولیۀ تبلیغات در اینستاگرام را شناختید، زمان آن رسیده است که با اعمال نکات زیر، بالاترین میزان بازگشت سرمایه را کسب کنید.

1) هر آگهی باید احساسی باشد!

فرقی نمی‌کند پست شما تصویری طنز یا یک ویدئوی احساسی باشد؛ اگر پست اینستاگرامی شما نوعی احساس انسانی در خود نداشته باشد، پتانسیل درگیر کردن مخاطب را نخواهد داشت. به‌عبارت‌دیگر، شما در وهلۀ اول باید تبلیغ خود را برای سرگرم کردن مردم بسازید.

این را فراموش نکنید اکثر قریب به‌اتفاق مردم، از اینستاگرام برای سرگرمی استفاده می‌کنند. در وهلۀ اول خودتان را تصور کنید. در قطار نشسته‌اید و در حال رفتن به محل کار خود هستید. یا بعد از یک روز طولانی کاری، موبایل خود را برداشته‌اید و قرار است سری به اینستاگرام بزنید. به‌هیچ‌وجه دیدن یک تبلیغ خشک و خسته‌کننده را تحمل نخواهید کرد.

تجربه ثابت کرده است پارامتر “جذابیت احساسی” در اغلب موارد جواب می‌دهد. در هر آگهی روی یکی از ویژگی‌های انسانی تمرکز کنید. موضوعات زیادی هستند که می‌توانید به کار ببرید: ترس، تجمل، زیبایی‌شناسی، حسرت، عشق و…

2) مطمئن شوید تبلیغ اینستاگرامی می‌سازید!

آنچه در یک شبکۀ اجتماعی جواب می‌دهد، لزوماً در دیگری هم خوب عمل نمی‌کند. به‌عنوان‌مثال، کسب‌وکار شما همان محتوایی را که در توییتر منتشر می‌کند را در لینکدین ارائه نمی‌دهد. چرا؟ چون مخاطبان هریک از شبکه‌های اجتماعی ذهنیت خاص خود را دارند. بحث ما اصلاً این نیست که مخاطبان از نظر شخصیتی فرق می‌کنند. تفاوت بر سر این است که افراد با پیش‌زمینه‌های ذهنی متفاوتی وارد شبکه‌های اجتماعی متفاوت می‌شوند.

اصول تبلیغات در اینستاگرام هم فقط مختص این شبکۀ اجتماعی است. در اینستاگرام، شما باید اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما بیش از حد مبتنی بر فروش نباشد. یعنی لحن شما طوری نباشد که مدام از فروش و خرید و… حرف بزنید.

به دلیل ذات سرگرمی این شبکۀ اجتماعی، همیشه باید خودتان را جای مخاطب بگذارید و ببینید تبلیغات شما در ذهن او مؤثر است یا خیر. چون مردم برای خرید به اینستاگرام نمی‌آیند. اگر قرار است کتابی 300 صفحه‌ای در مورد فلسفۀ افلاطون بفروشید، اول از خود بپرسید تبلیغات شما آن‌قدر قوی هست که مخاطب اینستاگرام را به خرید این محصول ترغیب کند؟

3) از هشتگ‌های خلاقانه استفاده کنید.

استفاده از هشتگ‌های خلاقانه، یکی دیگر از جنبه‌های تخصصی تبلیغات در اینستاگرام است که شاید در ابتدای راه به‌خوبی آن را نشناسید. در به‌کارگیری هشتگ‌ها، لازم است خلاقیت بیشتری به خرج دهید و در مورد کاربران تحقیق کنید که ببینید کدام هشتگ‌ها بیشتر مورد جستجوی مخاطبان شما بوده‌اند.

حواستان باشد که در استفاده از هشتگ، زیاده‌روی نکنید. چراکه سبب می‌شود پست شما کمی شلخته (و به‌اصطلاح خودمانی‌تر، پخش‌وپَلا) به نظر برسد. تحقیقات نشان می‌دهد تعداد 9 هشتگ برای هر پست، ایده‌آل‌ترین تعداد است. جالب است بدانید هشتگ‌های طولانی‌تر، اغلب عملکرد بهتری در جذب مشتری‌های خاص و افزایش فروش محصولات دارند.

4) مسابقات اینستاگرامی را دست کم نگیرید!

برگزاری یک مسابقه با جایزه‌ای هوس‌برانگیز، یکی از ثابت‌شده‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای تبلیغات در اینستاگرام است. چرا؟ چون مردم عاشق رقابت با دیگران و جوایز رایگان هستند. چه روش بهتری برای تحریک مخاطبان در مورد برندتان سراغ دارید؟!

5) با پست‌های سبک زندگی، فرهنگ مخاطب را هدف بگیرید!

پیش‌ازاین گفتیم که اکانت اینستاگرامی شما یک بازار فروش مستقیم نیست. پس اگر می‌خواهید دنبال‌کنندگان شما در این بازار مخفی جا بیفتند، باید بر “ارزش افزودن” (Adding Value) تمرکز کنید. در این زمینه، تصاویر و ویدئوهای لایف‌استایل یا سبک زندگی معجزه می‌کنند!

برای ساخت این نوع پست‌ها، باید از صحنه‌ها و مدل‌های الهام گرفته شده از زندگی، برای افزودن یک سناریو به محصول خود استفاده کنید. تا مثلاً کاربران بتوانند گوشواره‌هایی را که می‌فروشید را روی گوش دختری که به قرار اولِ خود می‌رود ببینند!

از نظر بازاریابی، شما در این حالت، علاوه بر محصول خود، فرهنگ و سبک زندگی پیرامون آن را نیز تبلیغ می‌کنید. حال اگر این فرهنگ و سبک زندگی، نزدیک به مخاطب هدف شما باشد، شک نکنید به میزان زیادی شاهد افزایش فروش خواهید بود.

6) با یک نام و عکس ثابت، همیشه قابل شناسایی باشید.

قطعات پازلی که در بالا گفتیم، اگر به‌خوبی کنار هم قرار نگیرند، تبلیغات اینستاگرامی شما بی‌فایده خواهد شد. آنچه این قطعات پازل را به هم متصل می‌کند، این است که قابل شناسایی باشید! یک نام (آی‌دی) برای صفحۀ اینستاگرام خود انتخاب کنید که با نام کسب‌و‌کار شما در شبکه‌های اجتماعی دیگر یکسان باشد.

تصویر پروفایل خود را نیز در طول زمان ثابت نگه دارید. تمام تعاملات و ارتباطاتتان در اینستاگرام، با تصویر کوچک پروفایل شما در ذهن مخاطب ثبت خواهد شد. پس بهتر است تصویری قابل تشخیص و حرفه‌ای باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله، سعی کردیم اصول اصلی تبلیغات در اینستاگرام را بیان کنیم. اما شما به‌عنوان مدیر یک کسب‌وکار نوپا، باید بدانید روند بازاریابی در دنیای اینستاگرام آن‌قدر گسترده است که می‌توان چندین جلد کتاب دربارۀ آن نوشت. ما در مقاله‌ای جداگانه، روی افزایش تعامل و درگیری مخاطب در اینستاگرام تمرکز خواهیم کرد. پس گوش‌به‌زنگ باشید تا آن مقاله را از دست ندهید.

تجربه ثابت کرده است کسب‌وکارهایی که از ابتدای مسیر خود تا قلۀ موفقیت را با یک تیم مشاور حرفه‌ای طی کرده‌اند، کمترین ضررها را داشته‌اند و بهترین نتایج را در مسیر کسب کرده‌اند. پس بیشتر از این، زمان را از دست ندهید و همکاری خود را با اسپایرل‌تیم آغاز کنید. ما با تجربۀ چندین‌ساله تبلیغات در اینستاگرام، تمام تکنیک‌ها و رازهای مخفی این شبکۀ اجتماعی را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا در کمترین زمان ممکن، به نتیجۀ دلخواه خود برسید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.