افزایش بازدید استوری اینستاگرام

تولید محتوا

امروزه دیگر همۀ بازاریابان به این نتیجه رسیده‌اند که استوری اینستاگرام باید یکی از بخش‌های اصلی استراتژی شبکه‌های اجتماعی برای هر کسب‌وکاری باشد. همان‌طور که آمار اینستاگرام اعلام کرده است، استوری‌هایی که توسط برندها و مشاغل منتشر می‌شوند، معمولاً بیشتر از استوری پروفایل‌های معمولی بازدید می‌شوند.

بنابراین برند شما از طریق بازاریابی استوری اینستاگرام، به‌راحتی می‌تواند محصولات، خدمات یا هر پیامی را با مخاطب به اشتراک بگذارد و تعامل اینستاگرامی خود را بالا نگه دارد. استوری اینستاگرام هم می‌تواند برای دنبال‌کنندگان کسب‌وکار شما سرگرم‌کننده باشد، هم فرهنگ برندتان را منتقل کند.

همان‌طور که می‌دانید، استوری‌هایی که کاربران شما دنبال می‌کنند، در بالای فید آن‌ها با یک حلقۀ رنگارنگ ظاهر می‌شود تا نشان دهد یک استوری جدید منتشر شده است. ازآنجا که با انتشار این استوری جدید، به فالوورهای شما نوعی اطلاع داده می‌شود، آن‌ها استوری را با احتمال کمتری نسبت به پست معمولی از دست می‌دهند.

در دنیای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، استوری‌ها میزان زنده و فعال بودن برند شما را به نمایش می‌گذارند. به همین دلیل، نقشی بسیار کلیدی دارد. ازآنجاکه در میان تمام پلتفرم‌های اجتماعی، اینستاگرام جایی است که مردم بیشترین تعامل را دارند، بنابراین شما از طریق استوری می‌توانید مستقیماً با مخاطبان خود در تعامل باشید تا نیازهای آن‌ها را بهتر درک کنید.

ما در این مقاله سعی داریم به زوایای بازاریابی استوری اینستاگرام و روش‌های افزایش بازدید آن اشاره کنیم. اگر شما هم به دنبال فرصتی عالی برای دستیابی به مخاطبان جدید و بیان ایده‌های خود در استوری اینستاگرام هستید، درعین‌حال قصد دارید محصولات یا خدمات خود را به شیوه‌ای سرگرم‌کننده به نمایش بگذارید، این مطلب را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

با دریافت خلاصه ی همین مطلب به صورت فایل پی دی اف، این مقاله را در زمان مناسب تری مطالعه فرمایید.

استوری اینستاگرام، ابزاری قدرتمند برای تجارت

با بیش از 500 میلیون کاربر روزانه در اینستاگرام، قابلیت استوری راهی عالی برای دستیابی به مشتریان جدید و ایجاد ارتباطی قوی‌تر با مشتریان فعلی شماست. استوری‌های اینستاگرام برای اولین‌بار در سال 2016 راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون محبوبیت خود را در این پلتفرم افزایش داده است. در واقع، از زمانی که استوری‌ها وارد صحنه شده‌اند، میانگین تعداد پست‌های عادی منتشر شده توسط اینفلوئنسرها هرسال کاهش‌یافته است.

ازآنجایی‌که مصرف‌کنندگان از برندهایی که پشتیبانی می‌کنند انتظار ارتباط معتبرتری دارند، استوری‌های 24 ساعتۀ اینستاگرام روشی عالی برای به اشتراک گذاشتن محتوای ارگانیک‌تر و اصیل‌تر هستند.

این قابلیت که به طور مداوم در چند سال گذشته تکامل‌یافته است، ویژگی‌های بیشتری را برای افزایش تعامل معرفی کرده است که برای شروع مکالمه با مخاطب، انسانی کردن برند شما و دریافت بازخورد سریع از مخاطبان هدف شما عالی هستند.

بنابراین اگر به طور منظم استوری‌هایی را برای برند خود منتشر نمی‌کنید، فرصت بزرگی را از دست می‌دهید. شما حتی قبل از عرضۀ یک محصول جدید، می‌توانید از استوری‌های اینستاگرام برای انجام تحقیقات بازار و درخواست بازخورد صادقانه از مخاطبان خود استفاده کنید.

آن‌ها می‌توانند به شما بگویند که در مورد مفید بودن یک عملکرد خاص یا حتی ظاهر و احساس این نسخۀ جدید مطمئن نیستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به استوری بروید و از فالوورهای خود در مورد آنچه نیاز دارند یا ترجیح می‌دهند سؤال کنید. حتماً می‌دانید که برای شروع مکالمه با مخاطب می‌توانید از نظرسنجی و برچسب سوال یا Question استفاده کنید.

استوری اینستاگرام، جایی برای انتشار مجدد محتوا؟

تحقیقات نشان داده است که استفاده مجدد از محتوای کانال‌های دیگر، می‌تواند قدرت ویدئوها یا پست‌های وبلاگ شما را تقویت کند و در سراسر حضور دیجیتال شما، یک استراتژی یکپارچه ایجاد کند. این امر آگاهی از برند شما را بهبود می‌بخشد و با افزایش شانس دیده‌شدن محتوا، مخاطبان را تشویق می‌کند تا به مشتری تبدیل شوند.

حتی شما می‌توانید اینجا محتواهای پلتفرم‌های دیگر را تغییر دهید و بعد منتشر کنید. ممکن است نقل‌قولی از یک پادکست یا ویدئوی زیرنویس شدۀ یوتیوب را به یک تصویر گرافیکی سرگرم‌کننده تبدیل کنید. یا یک پست وبلاگ را به یک ویدئوی تایپوگرافی در استوری‌های اینستاگرام تغییر دهید که نکات مهم مقاله را برجسته می‌کند.

بنابراین اگر محتوایی دارید که در پلتفرم دیگری عملکرد خوبی دارد، می‌توانید آن محتوا را مجدداً با استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید از افراد دعوت کنید تا در مورد این موضوع در وب‌سایت شما اطلاعات بیشتری کسب کنند و در نهایت آن‌ها را به سمت پایین قیف بازاریابی خود، یعنی فروش هدایت کنید.

فراموش نکنید که موسیقی این توانایی را دارد که مردم را نسبت به پیام‌های شما متقاعد کند و آن‌ها را آمادۀ فراخوان به اقدام کند؛ بنابراین بهتر است در کنار محتواهای جدّی کانال‌های دیگر خود، از موسیقی استفاده کنید.

البته استفاده از این ایده را تنها در صورتی توصیه می‌کنیم که مخاطبان خود را به‌خوبی بشناسید و بدانید که علایق مشابهی با آن‌ها دارید. اگر این‌طور است می‌توانید از این استراتژی احساسی استفاده کنید تا پیام خود را راحت‌تر و سریع‌تر به آن‌ها منتقل کنید.

همیشه سعی کنید چند ویدئو از پشت صحنۀ خود نمایش دهید تا به دنبال‌کنندگان خود اطلاعات بیشتری در مورد افراد و ابزارهای پشت صحنه ارائه دهید. هدف این است که سعی کنید مشتریان خود را به بخشی از زندگی روزمرۀ خود در محل کار تبدیل کنید تا آن‌ها نیز احساس کنند در آنجا حضور دارند.

نکاتی برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

شاید فکر کنید قابلیت استوری اینستاگرام، مکانی برای محتواهای بی‌اهمیت و زودگذر است. اما همان‌طور که گفتیم، با 500 میلیون کاربر روزانه که استوری‌های اینستاگرام را تماشا می‌کنند، ما اینجا با یک تجارت جدی طرف هستیم. به‌خصوص اگر یاد بگیرید که چگونه بازدید استوری اینستاگرام خود را افزایش دهید تا از این طریق تجارت الکترونیک و تعامل با مشتری شما ارتقا پیدا کند.

خبر خوب این که اکثر نکاتی که برای موفقیت در استوری اینستاگرام نیاز دارید، به‌راحتی در دسترس هستند و حتی در مواردی می‌توانند کاملاً رایگان باشند. مشروط بر اینکه بدانید چه ‌کارهایی را چگونه انجام دهید. اگرچه ممکن است نکات زیر بسیار ساده به نظر برسند، اما برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام معجزه می‌کنند.

  • انواع مختلفی از محتوا تولید و منتشر کنید.

داشتن یک تقویم تحریریه برای استوری اینستاگرام ضروری است. زیرا به شما کمک می‌کند محتوای خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید و با یک زمان‌بندی بهتر، یک تجربه کاربری بهبودیافته ارائه دهید. در این صورت، افرادی که حساب شما را دنبال می‌کنند، می‌دانند چه زمانی باید استوری‌های جدیدی از شما انتظار داشته باشند.

این ثبات بسیار مهم است. زیرا به شما کمک می‌کند با نظم بخشیدن به تعاملات خود، مخاطبان را همیشه نزدیک نگه دارید و به آن‌ها بگویید برای تولید محتوا واقعاً جدی هستید. این ویژگی شما نشان می‌دهد که می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید و آن کار را با هدف انجام می‌دهید. به یاد داشته باشید که استوری‌های شما به طور غیرمستقیم به مخاطب می‌گوید شما چه کسی هستید و به چه چیزی می‌خواهید برسید.

شما اساساً هر نوع محتوای بصری را می‌توانید در استوری‌های خود قرار دهید. عکس، ویدئو و بومرنگ و… طبق آخرین آپدیت اینستاگرام، شما محدود به ارسال 100 استوری در 24 ساعت هستید که البته ما توصیه نمی‌کنیم در روز 100 استوری منتشر کنید!

شما می‌توانید  انواع مختلفی از محتواهای صوتی و بصری را بسته به هدف خود ترکیب کنید و در استوری خود قرار دهید. هم‌چنین پست‌های معمولی شما نیز می‌توانند از طریق استوری به اشتراک گذاشته شوند.

اما چگونه می‌توانیم بهترین محتوا را برای استوری اینستاگرام تعیین کنیم؟ پاسخ این سؤال تا حد زیادی به استراتژی و البته مخاطبان شما بستگی دارد. بااین‌حال، بهترین راه برای ارزیابی نوع محتوایی که باید منتشر کنید، از طریق Instagram Insights است. مجموعه‌داده‌های آماری ارائه شده توسط این پلتفرم کار شما را آسان کرده و به شما در تصمیم‌گیری بهتر کمک می‌کنند.

معمولاً استوری‌ها بیشتر بر خلاقیت برند متمرکز هستند و کمتر بر روی طراحی و دیزاین تمرکز می‌کنند. بااین‌حال، اگر به برند خود اهمیت می‌دهید، باید روی حرفه‌ای جلوه‌دادن استوری‌های خود سرمایه‌گذاری کنید.

خبر خوب این است که ابزارهای زیادی وجود دارد که می‌تواند به شما در تسریع فرایند طراحی کمک کنند و به اسلایدهای شما ظاهری حرفه‌ای ببخشد. Bannersnack، Canva، و Adobe Spark سه ابزار آسان برای استفاده هستند که ما آن‌ها را برای طراحی آنلاین توصیه می‌کنیم.

اگر تاکنون از این ابزارها استفاده نکردید، پیشنهاد می‌کنم همۀ آن‌ها را امتحان کنید و ببینید کدام یک با نیازها، اهداف، مهارت‌ها، حوزۀ کار و سبک شما مطابقت دارد.

  • از استیکرها برای تعامل بیشتر با فالوورهای خود استفاده کنید.

تا اینجای مقاله گفتیم که استوری یک قابلیت شگفت‌انگیز برای تعامل با مخاطبان است. شما در استفاده از این قابلیت می‌توانید سطح تعامل را از طریق برچسب‌های نظرسنجی، سؤالات، اسلایدرهای ایموجی و انواع برچسب‌ها تقویت کنید. نکتۀ مهم این است که در ابزارهایی که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید خلاقیت به خرج دهید و راه‌های بیشتری برای الهام‌بخشی به مخاطبان پیدا کنید.

مثلاً قابلیت نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا اطلاعات مهم و ارزشمندی را از مخاطبان خود دریافت کنید. نظرسنجی یک کانال ارتباطی دوطرفه با مخاطبان شما باز می‌کند که از این طریق، می‌توانید درباره جنبه‌های خاصی از محصول یا خدمات خود نظرخواهی کنید. هم‌چنین دربارۀ ترجیحات مخاطب در مورد موضوعات خاص اطلاعات بیشتری کسب کنید.

یا قابلیت سؤال به شما این امکان را می‌دهد که به فالوورهای خود فرصتی برای پرسیدن سؤالاتی در مورد موضوعات مرتبط با کسب‌وکارتان بدهید. بعد می‌توانید پاسخ‌های خود را نیز از طریق این کانال منتشر کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم که اگر امکانش هست، کاربرانی را که در پرسش‌وپاسخ با آن‌ها در ارتباط بوده‌اید را تگ کنید تا احساس ارزشمند بودن کنند.

یا یکی دیگر از برچسب‌های مهم استوری که باید به آن اشاره کنیم، برچسب شمارش معکوس است. برای زمانی که شما تاریخ عرضۀ یک محصول، سرویس جدید یا یک فروش عمده را اعلام می‌کنید، این قابلیت بسیار مفید است. همچنین می‌توان از آن در طول مسابقات اینستاگرامی نیز استفاده کنید تا به مخاطبان خود یادآوری کنید چقدر زمان برای شرکت در مسابقه باقی‌مانده است.

  • شور و هیجان ایجاد کنید.

قابلیت استوری بهترین مکان برای انتشار تیزر است. شما می‌توانید با ارسال یک سری تصاویر که تا حدی از یک ایدۀ خاص پرده‌برداری می‌کنند، مخاطبان خود را غافلگیر کنید. علاوه بر تیزرها و آنونس‌ها، مردم تخفیف‌ها را نیز خیلی دوست دارند. هم‌چنین می‌دانند چگونه برندهای خوب را در این زمینه، از موارد نه چندان عالی متمایز کنند.

اگر می‌خواهید یک جایزه شگفت‌انگیز به مخاطبان خود بدهید یا قصد دارید یک جشنواره را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود اجرا کنید، باز هم این کار به راحتی از طریق استوری اینستاگرام قابل انجام است.

در این سبک استوری‌ها، می‌توانید با برچسب‌های مکان یا Location  به یک گروه جمعیتی خاص اشاره کنید و میزان شور و هیجان را متمرکزتر و شدیدتر کنید. با برچسب مکان می‌توانید اطمینان حاصل کنید افراد مناسب برای کسب‌وکار خود را هدف قرار داده‌اید و استراتژی بازاریابی خود را در بهترین شکل ممکن پیاده کرده‌اید. البته این موضوع اگر یک تجارت محلی داشته باشید پاسخگوی اهداف شماست.

برای ایجاد ترندها یا روندهای هیجان‌انگیز در استوری، هشتگ‌ها نیز بسیار مهم هستند. زیرا می‌توانند مخاطبین بیشتری را در معرض دید برند شما قرار دهند و به شما کمک کنند افراد بیشتری را جذب کنید. هشتگ‌ها هم به صورت استیکر و هم به صورت متنی روی تصویر شما قرار می‌گیرند.

بسیار مهم است که هشتگ‌های خود را عاقلانه انتخاب کنید. مواردی را انتخاب کنید که مخاطبان شما در جست‌وجوی آن‌ هستند و  هنگام تعامل با حوزۀ تخصصی شما از آن استفاده می‌کنند.

  • بهترین استوری‌های خود را هایلایت کنید.

یکی از مفیدترین افزودنی‌هایی که برای تکمیل ویژگی استوری اینستاگرام راه‌اندازی شده است، بخش «هایلایت» است. در اینجا، می‌توانید استوری‌های محبوب خود را به صورت دائمی ذخیره و منتشر کنید تا مخاطبان بتوانند هر زمان که خواستند آن‌ها را تماشا کنند.

به یاد داشته باشید که موارد محبوب خود را در هر زمینه‌ای مانند فروش، تخفیف، محصولات جدید، هدایا، ساعات پایانی کار، پست‌های محبوب وبلاگ و… را می‌توانید اینجا ذخیره کنید تا مخاطبان از فعالیت‌های قبلی یا جاری شما مطلع شوند.

هایلایت‌ها تا زمانی که دوست دارید در پروفایل شما باقی می‌مانند و می‌توانند راهی ارزشمند برای اشتراک‌گذاری مستمر استوری‌هایی باشند که ارزش‌های برند شما را تقویت می‌کنند.

  • به ریپلای‌ها در اسرع وقت پاسخ دهید.

گاهی اوقات، فالوورها در پاسخ به استوری‌های شما پیام‌هایی برای شما ارسال می‌کنند. یعنی به جای مشاهده استوری‌های دیگر افراد یا پیمایش به استوری بعدی، تلاش کرده‌اند با محتوای شما درگیر شوند و به شما پاسخ دهند. بنابراین اگر می‌خواهید کاری کنید که آن‌ها احساس قدردانی بیشتری کنند، سعی کنید زودتر به آن‌ها پاسخ دهید.

ممکن است از نظر شما این کار یک قدم پیش پا افتاده به نظر برسد، اما برای کسی که به استوری‌های شما ریپلای زده است، معنای زیادی خواهد داشت.

پاسخ شما اولین قدم برای ایجاد مکالمه بین شما و فالوورتان است. مکالمه‌ای که در روزها یا هفته‌های آینده می‌تواند به خرید منجر شود. همیشه به یاد داشته باشید که تعامل نقش مهمی در علاقه‌مندتر کردن مردم به برند شما دارد. از این طریق، آن‌ها علاقۀ بیشتری به مشاهده استوری‌های آینده شما خواهند داشت.

  • استوری‌ها را در زمان مناسب منتشر کنید.

به عنوان برندی که در مورد افزایش بازدید استوری اینستاگرام جدی است، آگاهی از بهترین زمان برای ارسال استوری در اینستاگرام باید یکی از هدف‌های شما باشد. استور‌ی‌ها باید در زمانی منتشر شوند که فالوورهای شما بیشترین فعالیت را دارند. این موضوع باعث می‌شود شانس بیشتری برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام داشته باشید.

البته ممکن است همیشه امکان منتشر کردن استوری در بهترین زمان وجود نداشته باشد. در این صورت، مطمئن شوید که آن‌ها را در بدترین زمان ممکن پست نمی‌کنید! پیشنهاد ما این است که فعالیت فالوورهای خود را در طول زمان تجزیه و تحلیل کنید تا بهترین و بدترین زمان برای تعامل بیابید.

  • فالوورهای وفادار خود را منشن کنید.

اگر تازه کار هستید و سعی دارید با روشی عالی تعامل صفحۀ خود را افزایش دهید، نام بردن از دوستان و فالوورهای خود در استوری قطعا راه مطمئنی برای دریافت بازدید بیشتر است. پس از منشن یا برچسب‌گذاری، آن‌ها به صورت جداگانه اعلان دریافت می‌کنند و می‌توانند استوری شما را به استوری‌های خود اضافه کنند.

هنگامی که دوستان شما استوری‌های شما را به اشتراک می‌گذارند، فالوورهای آن‌ها نیز این استوری‌ها را مشاهده خواهند کرد. بنابراین بسیاری از آن‌ها ممکن است از پروفایل شما نیز بازدید کنند و در نهایت به دنبال‌کنندۀ برند شما تبدیل شوند.

  • به طور مداوم استوری بگذارید.

اگر یک یا دو استوری در روز منتشر می‌کنید، شانس افزایش بازدید استوری اینستاگرام را از دست می‌دهید و فرصتی برای دستیابی به فالوورهای بیشتر نخواهید داشت. آمارها نشان داده است که تعداد دفعات ارسال استوری اینستاگرام نقش مهمی در جلب بازدید بیشتر دارد.

طبق الگوریتم اینستاگرام، هر چه تعداد استوری منتشر شده توسط صفحۀ شما بیشتر باشد، بهتر است. چراکه فالوورها مدام به یاد برند شما می‌افتند و به طور مکرر می‌توانید نام تجاری خود را در ذهن آن‌ها تثبیت کنید. برای همین است که می‌گوییم شما باید به طور مداوم استوری بگذارید تا بیشتر قابل مشاهده باشید. استوری گذاشتن در فواصل زمانی منظم، شانس دسترسی به فالوورهای بیشتر را افزایش می‌دهد.

این را نیز به یاد داشته باشید که بهتر است استوری‌هایی منتشر کنید که قابل اشتراک‌گذاری باشند. با تشویق دنبال‌کنندگان خود به‌اشتراک‌گذاری استوری‌های شما، می‌توانید بازدیدهای بیشتری به دست آورید. نکته اینجاست که استوری‌های شما باید احساسی و جذاب باشند و چیزی را در خود داشته باشند که همه بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

فراموش نکنید که نام کاربری اینستاگرام خود را در استوری‌ها قرار دهید تا هنگام اشتراک‌گذاری استوری شما، افراد غریبه بتوانند وارد پروفایل شما شوند. همان‌طور که افراد بیشتری استوری‌های شما را به اشتراک می‌گذارند، شاهد افزایش بازدیدها خواهید بود. درحالی‌که می‌توانید انتظار داشته باشید که تعدادی فالوور جدید نیز داشته باشید.

  • تجزیه‌وتحلیل را فراموش نکنید.

در نهایت، هنگامی که محتواهایی عالی را در استوری اینستاگرام به اشتراک گذاشتید، می‌توانید شروع به بررسی و تجزیه‌وتحلیل عملکرد خود کنید. هر یک از استوری‌های خود را به طور خاص آنالیز کنید. تعاملات، ریپلای‌ها و غیره را به طور دقیق ارزیابی کنید. هر یک از استوری‌های خود را با استوری‌های دیگری که منتشر کرده‌اید و در صورت امکان، با محتوای رقبای خود مقایسه کنید. (اگر دسترسی به اطلاعات آن‌ها دارید.)

اولین چیزی که در این مرحله باید بدانید این است که برای دسترسی به ویژگی Insights که در آن می‌توانید موفقیت خود را اندازه‌گیری کنید، به یک حساب کاربری تجاری یا Business اینستاگرام نیاز دارید.

هنگامی که این قابلیت را فعال کردید، با معیارهایی مواجه خواهید شد که می‌توانند برای شما مفید باشند. این معیارها بسیار مهم هستند. زیرا نکات بسیار خوبی در مورد رفتار مخاطبان به شما ارائه می‌دهند. برای آشنایی با این معیارها حتماً مقالۀ استفاده از اینسایت اینستاگرام را بخوانید.

جمع‌بندی

اینستاگرام یک پلتفرم قدرتمند در زمینه بازاریابی است. در این مقاله دیدیم که قابلیت استوری اینستاگرام چارچوبی ساده و مؤثر برای ارائه اطلاعات ارزشمند و واقعی به مخاطبان در اختیار شما قرار می‌دهد. اطلاعاتی که حتی‌الامکان ارگانیک هستند؛ دست‌کاری نشده‌اند و از هر نظر معتبر هستند.

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم برخی از بهترین استراتژی‌هایی را که می‌توانید برای افزایش بازدید استوری استفاده کنید را معرفی کنیم. این را به یاد داشته باشید که با شروع به کار و تجربه کردن، همواره می‌توانید راه‌های جدید و بهبودیافته‌ای برای استفاده از این ویژگی و افزایش بازدید آن پیدا کنیم. بازاریابی و برندسازی موفق، همواره با تصمیم‌گیری صحیح در مورد انتخاب محتوا و نحوه ارائه آن شروع می‌شود.

سوالات پر تکرار

استفاده مجدد از محتوای کانال‌های دیگر، می‌تواند قدرت ویدئوها یا پست‌های وبلاگ شما را تقویت کند و در سراسر حضور دیجیتال شما، یک استراتژی یکپارچه ایجاد کند. این امر آگاهی از برند شما را بهبود می‌بخشد و با افزایش شانس دیده‌شدن محتوا، مخاطبان را تشویق می‌کند تا به مشتری یا همان خریدار تبدیل شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.