اینستاگرام مارکتینگ

تولید محتوا

امروزه با گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بیشتر ارتباطات و تعاملات اجتماعی ما با جلوه‌های بصری آمیخته شده است. تاثیر محتوای بصری در اذهان عمومی، به ویژه در شبکۀ اجتماعی اینستاگرام بیشتر مشهود است. به همین دلیل است که بسیاری از برندها در تلاش برای درک نحوۀ استفاده از مزایای اینستاگرام برای فروش بیشتر یا توسعۀ کسب‌وکارشان هستند.

در عصر حاضر، بازاریابان به این نکته پی برده‌اند که محتواهای بصری مانند عکس‌ها، ویدیوها یا گیف‌ها نرخ تعامل بسیار بالایی دارند. و از آنجا که اینستاگرام افراد را از طریق عناصر بصری به هم متصل می‌کند، راهی قدرتمند برای جلب توجه مشتریان است.

به منظور طراحی یک استراتژی موثر برای بازاریابی در اینستاگرام، باید بدانید که چرا محتواهای منتشر شده در این شبکۀ اجتماعی بسیار ارزشمند هستند و در ادامه، شما به عنوان یک کسب‌وکار چگونه می‌توانید محتوای مناسبی برای اینستاگراممارکتینگ تولید کنید.

اکثر برندهای معتبر و کسب‌و‌کارهای بزرگ، از اینستاگرام برای دسترسی به 1 میلیارد کاربر ماهانۀ فعال استفاده می‌کنند. آن‌ها برای افزایش دیده‌شدن و برانگیختن تعامل، هزینه‌های سنگینی می‌کنند. چرا که می‌دانند بازاریابی در اینستاگرام، قابلیت بازگشت سرمایۀ بالایی دارد. اگر قصد دارید شما نیز وارد این بازار هوشمند شوید و عملکردی عالی داشته باشید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

با دریافت خلاصه ی همین مطلب به صورت فایل پی دی اف، این مقاله را در زمان مناسب تری مطالعه فرمایید.

اینستاگراممارکتینگ چیست؟

اینستاگرام‌مارکتینگ یا همان بازاریابی در اینستاگرام، به استفادۀ برندها از اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبان هدف خود و بازاریابی پیشنهادات خود اشاره دارد.

این روش بازاریابی در سال‌های اخیر به عنوان روشی هیجان‌انگیز برای نشان‌دادن استایل و فرهنگ برندها تبدیل شده است. هم‌چنین بسیاری از کسب‌وکارها از آن برای استخدام کارمندان جدید، تعامل با مشتریان و نمایش محصولات در پلتفرمی کاملاً بصری استفاده می‌کنند.

مشابه فیس بوک و توییتر، هرکسی که یک حساب کاربری اینستاگرام ایجاد می‌کند، یک پروفایل و یک فید خبری دارد. کاربران اینستاگرام می‌توانند با فالو کردن، فالو شدن، ارسال پیام خصوصی و نظر دادن یا لایک کردن عکس ها یا ویدیوها با یکدیگر تعامل داشته باشند.

فیلترهای درون‌برنامه‌ای و گزینه‌های ویرایشی که اینستاگرام ارائه می‌کند، این اپلیکیشن را منحصربه‌فردتر و جذاب‌تر می‌کند. اینستاگرام به کاربران خود این امکان را می‌دهد که عکس‌ها و فیلم‌های مختلفی را در پروفایلشان آپلود کرده و با گزینه های مختلف آن‌ها را ویرایش کنند.

این شبکۀ اجتماعی میزبان ده‌ها فیلتر دو‌بعدی و سه‌بعدی جذاب است که هم کاربران عادی و هم برندها می‌توانند به ویدئوها و عکس‌های خود اضافه کنند. این فیلترهای ازپیش‌تعیین‌شده، تغییرات مختلفی را در محتوای برندها ایجاد می‌کند که به افزایش حس صمیمیت با کاربران کمک زیادی می‌کند.

مزایای بازاریابی در اینستاگرام

اگرچه ممکن است استفاده از اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم بسیار رقابتی، برای کسب و کار شما چالش‌برانگیز باشد. اما جدای از تمامی مزایایی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، اینستاگرام‌مارکتینگ می‌تواند به شما کمک کند رقبای خود را که به صورت لحظه‌ای پیگیری کنید.

اینجا شما می‌توانید به طور دائمی بر نوع محتوایی که رقبایتان پست می‌کنند و همچنین نحوه تعامل آن‌ها با جامعۀ هدفشان نظارت کنید. به راحتی می‎توانید کشف کنید که آن‌ها چگونه مخاطبان خود را جذب می‌کنند، هر چند وقت یکبار محتوای جدیدی به اشتراک می‌گذارند و آیا مسابقات یا هدایایی در اینستاگرام دارند یا خیر.

بدیهی است که با استفاده از این اطلاعات، می توانید استراتژی بازاریابی خلاقانه و منحصربه‌فرد خود را با ریسک کمتری ارائه دهید و همواره مراقب فعالیت و عملکرد رقبایتان باشید تا همیشه یک قدم جلوتر از آن‌ها بمانید. اما اینستاگرام‌مارکتینگ چه مزایای دیگری دارد؟

به مخاطبان زیادی دسترسی پیدا کنید.

اینستاگرام با بیش از 1 میلیارد کاربر فعال در هر ماه، این امکان را برای کسب‌وکارهای بزرگ یا کوچک فراهم می‌کند که به مخاطبان زیادی دسترسی پیدا کنند. هر روز بیش از 500 میلیون کاربر از قابلیت استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند که حداقل 30 درصد از استوری‌های مشاهده شده، از حساب‌های تجاری یا همان پروفایل‌های Business است.

بنابراین وقتی در اینستاگرام پست می‌گذارید، باید از هشتگ‌های مرتبط استفاده کنید تا محتوای خود را در معرض دید مخاطبان مناسب قرار دهید. اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا حداکثر 30 هشتگ را در یک پست قرار دهند. با این حال، استفادۀ بیش از حد از هشتگ‌ها می‌تواند پست‌های شما را به عنوان «اسپم» نشان دهد.

هم‌چنین اگر به صورت ناآگاهانه از هشتگ‌های ممنوعه استفاده کنید، تأثیر منفی بر دسترسی و عملکرد شما در الگوریتم اینستاگرام خواهد داشت. بنابراین ضروری است که قبل از استفاده از هشتگ‌های خاص، در مورد ممنوع بودن یا نبودن آن‌ها تحقیق کنید.

اگر مخاطبین هدف به پروفایل شما برسند و با محتوایی با کیفیت مواجه شوند، به احتمال زیاد با پست‌های شما درگیر می‌شوند، صفحۀ شما را دنبال می‌کنند و محصولات یا خدماتتان را می‌خرند. بنابراین با اینستاگرام‌مارکتینگ می‌توانید روی تبلیغاتی بسیار هدفمند سرمایه‌گذاری کنید که با احتمالی قوی روی مشتریان بالقوه تمرکز خواهد داشت.

اینستاگرام بر داستان‌گویی متمرکز است.

همانطور که پیش از این نیز بارها در این سایت گفته‌ایم، گفتن یک داستان جالب در مورد کسب‌وکارتان، راهی عالی برای ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطب است. اینستاگرام این فرصت را به شما می‌دهد که با استفاده از محتوای بصری، داستان بگویید و با مشتریان بالقوۀ آینده و سفیران برند خود ارتباط برقرار کنید.

تمرکز بر احساسات مردم به جای تبلیغات سرد، یک رویکرد استاندارد در بازاریابی است که در اینستاگرام این فرصت به شکلی خارق‌العاده در اختیار شما قرار گرفته است. اینجا می‌توانید کاربران خود را برای یک واکنش عاطفی خاص برانگیزید. واکنشی که تأثیر مثبتی بر موفقیت کسب و کار شما خواهد داشت.

جامعۀ هدف خود را درگیر کنید.

اینستاگرام بالاترین نرخ تعامل را در بین تمام پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد می‌کند. یعنی این پلتفرم در سال 2022 حتی از توییتر و فیسبوک نیز پیشی گرفته است!

امروزه بر همگان ثابت شده است که اینستاگرام‌مارکتینگ قابلیت درگیری یا تعامل با برند بالاتری دارد. اینجا می‌توانید به راحتی با افرادی که در مورد برند، محصولات یا خدمات شما صحبت می‌کنند مرتبط شوید و لایک‌ها و تعامل بیشتری دریافت کنید.

با مشتریان در چندین کانال ارتباط برقرار کنید.

استفاده از اینستاگرام برای توسعه کسب‌وکار، به شما این امکان را می‌دهد که با مشتریان خود در چندین کانال ارتباط برقرار کنید و تعاملِ بین کانالی را افزایش دهید.

به عنوان مثال، می‌توانید عکس‌هایی را از حساب اینستاگرامتان در وب‌سایت خود نمایش دهید. چراکه وقتی مشتری در حال مرور سایت شماست، ممکن است شما را در اینستاگرام دنبال نکند و تصمیم بگیرد سراغ اینستاگرام شما نیز برود!

یا وقتی یک مشتری گالری عکس‌های اینستاگرام شما را دید و با برند شما آن ارتباط عاطفی اولیه را برقرار کرد، سایت شما را نیز دنبال کند و از محتواهای آنجا هم بهره‌مند شود.

جادوی محتوای تولیدشده توسط کاربر

اگر در حال حاضر استراتژی بازاریابی شما خالی از محتوای تولید شده توسط کاربر است، وقت آن رسیده که وارد عمل شوید! چراکه این استراتژی، یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش بازدید و فروش محصولات است. اینستاگرام دارای پتانسیل بالایی برای انتشار محتوای تولیدشده توسط کاربر است.

در اینستاگرام، مشتریان شما در صفحات شخصی خودشان دائماً در حال تولید و به‌اشتراک‌گذاری تصاویر خود هستند. حالا به این فکر کنید که چقدر خوب می‌شود از تصاویر آن‌ها برای بازاریابی برندتان استفاده کنید. فقط باید راهی بیابید که آن‌ها ترغیب شوند محتوای تولیدی خودشان را وارد کمپین تبلیغاتی شما کنند.

این‌گونه نه تنها محتوای رایگان دریافت می‌کنید، بلکه مشتریان خود را نیز به هم معرفی می‌کنید. این کار باعث می‌شود آن‌ها احساس کنند، به عنوان یک گروه صمیمی، بخشی از برند شما هستند. همچنین ارسال عکس‌ها و ویدئوهای تولیدشده توسط مشتریان، تضمینی برای مشارکت مشتریان آینده خواهد بود.

امروزه در اکثر برندها، محتواهای اینستاگرام توسط مشتریان تولید می‌شوند و توسط برندها مدیریت می‌شوند. آمارها نشان داده‌اند که این سبک محتواها تا حد زیادی باعث ایجاد اعتماد در ذهن مشتری می‌شوند و در تجربه خرید آنلاین، روی تصمیم آن‌ها موثر است. به طور کلی می‌توان گفت که محتوای خریداران قبلی، بر تصمیمات خریداران جدید تأثیر مثبت زیادی می‌گذارد.

شهرتی که در هیچ پلتفرم دیگری نیست!

به این دلیل که اینستاگرام پایگاه بسیار پرجمعیتی از کاربران است، ابزاری بسیار کم‌هزینه و در عین حال موثر برای افزایش آگاهی از برند شماست. علاوه بر این، ماهیت بصری اینستاگرام به ایجاد حس آشنایی در ذهن مخاطب شما کمک می‌کند.

با این حال، به یاد داشته باشید که هنوز هم برای ایجاد حداکثر ارتباط و افزایش آگاهی از برند، نیاز به زمان قابل توجهی است. جذب مشارکت فعال در این پلتفرم نیاز به صبر و حوصلۀ بالایی دارد. این روزها دیگر جمع‌آوری فالوور، مستلزم آن است که محتوای شما جذاب، باکیفیت و عالی باشد.

از طرفی دیگر، جای خوشحالی دارد که تقریباً 80 درصد از بازاریابان جهانی ادعا می‌کنند که با حضور فعال و فزاینده در اینستاگرام، ترافیک سایتشان تا حد زیادی افزایش یافته است.

هم‌چنین بر اساس آمار، 80 درصد از کاربران اینستاگرام، حداقل یکی از سایت‌های تجاری را نیز دنبال می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید برند خود را در رتبه‌های برتر سئو قرار دهید، باید به فکر خلق ترافیک برای سایت خود از طریق اینستاگرام‌مارکتینگ باشید.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها

بسیاری از حساب‌های تجاری اینستاگرام، فروشگاه فیزیکی ندارد. یا در مقابل، ممکن است تجارت کوچکی را در بازار فیزیکی افتتاح کرده باشند. با این حال هر دو گروه، در حال گسترش خلاقیت پیرامون برند خود هستند. با تولید محتوای خلاقانه‌ای که قابلیت وایرل شدن داشته باشد، می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

حقیقت این است که اینستاگرام‌مارکتینگ در مقایسه با روش‌های سنتی بازاریابی مانند تلویزیونی، رادیویی و مطبوعاتی بسیار کم‌هزینه‌تر است. البته اگر هوشمندانه انجام شود. بنابراین حتماً اطمینان حاصل کنید که محتوای برند شما برای مخاطب مناسب تولید شود.

هم‌چنین برای جلب توجه مشتریان، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای اینستاگرامی شما با انگیزۀ اصلی برند مطابقت دارد.  به یاد داشته باشید که اگر واقعاً برند شما هویتی منحصر‌به‌فرد و خلاقانه داشته باشد، روزانه فرصت‌هایی بیشتر و بیشتری برای فروش خواهید داشت. در کنار این موضوع، داشتن دیزاین چشم‌نواز و هم‌چنین تعداد فالوورهای زیاد، از نظر روان‌شناسی نقش مهمی در مهم و معتبر جلوه دادن برند شما دارد.

روندهای جدید را به راحتی بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید.

اکثر کاربران در اینستاگرام دوست دارند با تغییرات روندهای جهانی آشنا باشند و همراه با آن پیشرفت کنند. به یاد داشته باشید که هشتگ‌هایی در پلتفرم‌های اجتماعی ترند هستند، قابلیت اطلاع‌رسانی بالایی دارند. اگر یک کسب و کار کوچک دارید و می خواهید آن را تقویت کنید، می‌توانید از این هشتگ‌ها برای جذب فالوورهای اینستاگرام استفاده کنید و در کانون توجه قرار بگیرید.

این را هم در خاطر داشته باشید که اپلیکیشنی مانند اینستاگرام، با استفادۀ آسانی که برای تمام سنین دارد، می‌تواند به رونق کسب و کار شما کمک زیادی کند. تنها کاری که باید بکنید این است که ویدیوهای کوتاه و چشم‌نواز بسازید، عکس محصولات خود را به شیوه‌ای جذاب آپلود کنید و همه‌چیز را ساده نگه دارید. البته همان‌طور که گفتیم، شما باید به طور منظم ژست بگیرید و روی موج ترندها سوار شوید.

نحوه استفاده از اینستاگرام برای بازاریابی

اکنون که می‌دانیم بازاریابی اینستاگرامی چیست و چه مزایایی دارد، باید بپرسیم که نحوۀ استفاده از اینستاگرام برای برند یا همان استراتژی اینستاگرام‌مارکتینگ چیست؟ امروزه بسیاری از کسب‌وکارها برای حضور پررنگ در هر پلتفرم اجتماعی تحت فشار هستند و مهلت کمی دارند.

برای همین ممکن است اهمیت نقشۀ راه یا همان استراتژی را فراموش ‌کنند. از آنجایی که اینستاگرام فضای رقابتی شدیدی دارد و بسیار متفاوت از سایر شبکه‌های اجتماعی محبوب است، به یک استراتژی بازاریابی متمایز نیاز دارد. ما با معرفی مراحل زیر، به شما کمک می‌کنیم که سبک منحصر به فرد برند خود را به مشتریان هدف ارائه دهید و در زمان زودتری به هدف خود برسید.

1. اهداف خود را برای حضور اینستاگرام تعیین کنید.

قبل از شروع پست گذاشتن در اینستاگرام، از خود (یا تیمتان) یک چیز بپرسید: چرا در اینستاگرام هستید؟ درست است که این پلتفرم بسیار محبوب است، اما پاسخ شما نباید این باشد: « چون همۀ برندها در آن هستند.» برای موفقیت درازمدت در اینستاگرام، باید هدف یا اهداف مشخصی داشته باشید. با حرکت در مسیر اهدافتان می‌توانید زمان، انرژی و سرمایه گذاری پولی خود را توجیه کنید و هوشمندانه‌ترین قدم‌ها را بردارید.

ممکن است شما از اینستاگرام برای به‌اشتراک‌گذاری محتوای نمونه‌کارهای خود استفاده ‌کنید و هدفتان این باشد که فالوورها بتوانند محصولات (یا خدمات) شما را در عمل ببینند. یا شاید شما در اینستاگرام هستید که با ارسال نقل‌قول‌های انگیزشی و تصاویری سرگرم‌کننده، به سادگی آگاهی از برند ایجاد کنید.

یا همانطور که گفتیم، شاید بخواهید از اینستاگرام برای انتشار محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید تا فالوورها بتوانند افراد واقعی را که از محصول یا خدمات شما استفاده می‌کنند، مشاهده کنند.

دلیل حضور شما در این پلتفرم هرچه باشد، ابتدا اهداف اینستاگرامی خود را مشخص کنید و این را هم در خاطر داشته باشید که همزمان می‌توانید چندین هدف را دنبال کنید. می‌توانید تصاویر محصولات خود را پست کنید و در عین حال، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را نیز به اشتراک بگذارید.

البته بحث ما در این بخش دربارۀ دلیل به اشتراک گذاری محتواست، نه انواع آن. اما مسئله این است که اگر دلیل آن را بدانید، می‌توانید انواع پست‌ها را مشخص کنید و بعداً چگونگی عملکرد خود را اندازه‌گیری کنید.

2. مخاطبان هدف خود را در اینستاگرام مشخص کنید.

قبل از شروع بازاریابی در اینستاگرام، مخاطبانی را که می‌خواهید به آنها برسید مشخص کنید. فراموش نکنید که عواملی مانند سن، مکان، جنسیت، درآمد، علایق، انگیزه‌ها و نیازهای آن‌ها را در نظر بگیرید. نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ این کاملاً طبیعی است.

می‌توانید رویدادهای محبوب و هشتگ‌های مرتبط با کسب‌وکار خود را رصد کنید. ببینید چه کسانی از این هشتگ‌ها استفاده می کنند و با آن‌ها درگیر هستند. سپس پروفایل‌های آن‌ها را بررسی کنید همچنین می‌توانید به فالوورهای رقیب خود نیز نگاهی بیندازید. خوشبختانه اینستاگرام تعریف و شناخت مخاطبان را بسیار آسان‌تر از قبل کرده است.

3. تجزیه‌وتحلیل رقبا را فراموش نکنید.

بعد از اینکه مخاطبان اینستاگرام خود را مشخص کردید، یک تحلیل رقابتی مفصل انجام دهید تا ببینید سایر بازاریابان در زمینۀ شما چه پست‌هایی می‌گذارند. اگر از قبل رقبای برتر خود را می شناسید، با بررسی پروفایل اینستاگرام آن‌ها شروع کنید. اگر نه، عبارات مرتبط با تجارت و صنعت خود را جستجو کنید تا حساب‌های مشابه را بیابید.

یک تحلیل دقیق از پروفایل‌های مرتبط انجام دهید تا ببینید چه پست‌هایی بیشترین تعامل را دارند، از چه هشتگ‌های پرطرفداری استفاده می‌شود، کپشن‌هایشان چیست، هر چند وقت یک‌بار پست می‌کنند و چقدر سریع رشد کرده‌اند.. این اطلاعات می‌تواند به عنوان معیاری برای رشد شما نیز عمل کنند.

هنگام  آنالیز محتوای رقبای خود، به فرصت‌هایی که ممکن است از دست داده باشند توجه ویژه‌ای داشته باشید. تولید محتوای منحصر به فرد در این شکاف‌ها، به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا هرچه سریع‌تر از بقیه متمایز شود.

4. یک تقویم تحریریه داشته باشید.

طراحی و نگارش یک تقویم تحریریه برای تولید محتوا می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در زمان و مدیریت حضور در اینستاگرام کمک کند. تقویم خود را با چندین نوع پست اینستاگرامی پر کنید و از قبل برای کپشن‌ها، هشتگ‌ها و زمان ارسال پست برنامه‌ریزی کنید.

تقویم تحریریۀ شما، زمینه‌ای عالی برای ثبت رویدادهای کلیدی مانند راه اندازی محصول جدید یا پیشنهادات ویژۀ تخفیف است. با این تقویم می‌توانید همیشه روی ریل حرکت کنید و تا جایی که امکان دارد، از تصمیم‌های لحظه‌ای جلوگیری کنید.

5. یک برند ثابت در اینستاگرام بسازید.

محتوای تصادفی و نامنظم مخاطبان را گیج می‌کند و باعث از دست رفتن فالوورهای شما می‌شود. برای جلوگیری از این امر، زیبایی برند را در دیزاین خود حفظ کنید. با فکر کردن در مورد شخصیت برند خود، مشخص کنید که قرار است ظاهر برند شما چگونه به نظر برسد. ارزش‌های برند شما چیست؟ مشتریان و کارمندان چگونه برند شما را تعریف می‌کنند؟ آیا شما جسور و بازیگوش هستید، یا قرار است برندی سرسخت و مغرور باشید.

هنگامی که شخصیت برند خود را مشخص کردید، محتوای خود را با آن مطابقت دهید و از فونت‌ها و پالت‌های رنگی مرتبط استفاده کنید. فراموش نکنید که زیبایی‌شناسی برند فقط روی محتوای بصری اعمال نمی‌شود. شما باید سعی کنید محتوا را با در نظر گرفتن روایت برند خود ارسال کنید. گنجاندن متن‌ها و داستان‌های خاص و جذاب در کپشن‌ها نیز به زیبایی‌شناسی و هویت برند شما ربط دارد.

6. تعداد فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید.

پس از طی کردن مراحل فوق، باید به یاد داشته باشید که افزایش فالوورهای صفحۀ شما زمان و انرژی زیادی می‌خواهید. ممکن است وسوسه شوید که راه آسان را انتخاب کنید و فالوور بخرید اما این کار را نکنید! خرید فالوور در واقع باعث ایجاد تعامل نمی‌شود. همچنین تغییرات اخیر API اینستاگرام به طور خودکار این نوع فالوورها را حذف می کند!)

حتما سعی کنید که به روش صحیح و اصولی روی این مرحله تمرکز کنید. مطمئن شوید که نام کاربری شما قابل تشخیص و جستجو باشد. اگر مردم نتوانند شما را پیدا کنند، نمی توانند شما را دنبال کنند!

بیوی خود را به خوبی پر کنید و مطمئن شوید که بقیه حتماً بفهمند شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید. هنگامی که پروفایل شما از نظر بیو، اسم، عکس پروفایل و دیزاین محتوا بهینه شد، شروع به ارسال پست‌های بیشتر کنید.

قبل از اینکه شروع به تعامل جدی با مردم کنید، فید خود را با 10 تا 15 پست با کیفیت بالا پر کنید. اگر کاربران در ابتدا از پروفایل شما بازدید کنند و ببینند که خالی است، یا محتوای کمی دارد، احتمالاً شما را دنبال نخواهند کرد.

اینستاگرام را مانند یک جامعۀ فیزیکی در نظر بگیرید و به دنبال کسب‌وکارهای دیگر در منطقه خود یا تأثیرگذارانی باشید که ممکن است از محصول یا خدمات شما لذت ببرند. همانطور که اکانت‌های مرتبط و محبوب خود را دنبال می‌کنید، اینستاگرام موارد مرتبطی را پیشنهاد می‌کند که می‌توانید آنها را نیز دنبال کنید تا شبکۀ خود را گسترده‌تر کنید.

این‌ها طبیعی‌ترین و اصولی‌ترین راه برای جلب توجه بدون خرید فالوور است. وقتی حسابی را دنبال می‌کنید یا با آن تعامل دارید، مالک حساب نوتیفیکیشن یا اعلانی دریافت می‌کند. همین می‌تواند باعث شود آن‌ها حساب شما را بررسی کنند و شروع به دنبال کردن شما کنند. همیشه از فالوورهای خود برای ریپلای کردن، نظر نوشتن و به طور کلی درگیر شدن با محتوای خود قدردانی کنید.

جمع بندی

در این مقاله دیدیم که اینستاگراممارکتینگ نوعی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است که در آن بازاریابان از پلتفرم اینستاگرام برای تبلیغ کسب‌وکار خود استفاده می‌کنند. بازاریابی اینستاگرام می‌تواند شامل چندین استراتژی و تاکتیک مختلف باشد که برای دستیابی به انواع اهداف مختلف کسب‌وکار استفاده می‌شوند.

برخی بازاریابان احساس می‌کنند که الگوریتم اینستاگرام دشمن اصلی آنهاست و شروع می‌کنند به خرید فالوور، اما اگر به نکاتی که ما در این مقاله مطرح کنیم عمل کنید، نیازی به این روش‌های میان‌بر و بیهوده نیست. شما می‌توانید با کمی صبر و حوصله و هم‌چنین ارائه‌ی محتوای مرتبط، سرگرم کننده و جذاب به موفقیت برسید.

سوالات پر تکرار

اینستاگرام‌مارکتینگ یا همان بازاریابی در اینستاگرام، به استفادۀ برندها از اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبان هدف خود و بازاریابی پیشنهادات خود اشاره دارد. این روش بازاریابی در سال‌های اخیر به عنوان روشی هیجان‌انگیز برای نشان‌دادن استایل و فرهنگ برندها تبدیل شده است. هم‌چنین بسیاری از کسب‌وکارها از آن برای استخدام کارمندان جدید، تعامل با مشتریان و نمایش محصولات در پلتفرمی کاملاً بصری استفاده می‌کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.