انواع تیزر تبلیفاتی

تفاوت تیزر تبلیغاتی با انواع روش های تبلیغاتی دیگر

تبلیغات به شکلی بسیار پیچیده ای از ارتباطات تکامل یافته است که پیچیدگی تبلیغات را میتوان در تیزر تبلیغاتی مشاهده کرد. به معنای واقعی کلمه هزاران روش مختلف برای کسب و کار وجود دارد که پیام را به مصرف کننده برساند که از این بین تیزر تبلیغاتی جایگاه ویژه ای بین مخاطبین دارد. تبلیغ کنندگان امروزی طیف گسترده ای از گزینه ها را در اختیار دارند که یکی از این گزینه های چشمگیر تیزر تبلیغاتی می باشد.

اینترنت به تنهایی  بسیاری از این موارد را  مانند تبلیغات بنر ، تیزر تبلیغاتی ، تبلیغات وب سایتی ، انجمن های گفتگو و موارد دیگر را فراهم می کند.

چند نمونه از انواع تبلیغات را شرح میدهیم:

تبلیغات آنلاین (دیجیتال) :

اگر یک تبلیغ را از طریق اینترنت مشاهده می کنید ، به عنوان تبلیغات آنلاین طبقه بندی می شود. تیزر تبلیغاتی نمونه از تبلیغات آنلاین به شمار می رود . در حقیقت ، در همین صفحه و اکثر وب سایت های دیگری که بازدید می کنید ، تبلیغات وجود دارد ، زیرا آنها اصلی ترین درآمد در اینترنت هستند. راه دیگر تبلیغات آنلاین تبلیغات بومی است تغییر یافته ی  تبلیغات قدیمی چاپی است. استراتژی های زیادی در بازاریابی دیجیتالی از جمله قرار دادن تبلیغات در وب سایت های محبوب و سایت های رسانه های اجتماعی وجود دارد.

Google Adwords و Adsense

AdWords از Google به شرکتها اجازه می دهد تا در صفحه نتایج موتور جستجوی Google ، آگهی خود را قرار دهند. با استفاده از کلمات کلیدی یا اصطلاحات جستجوی متداول ، جستجوهایی که به تجارت و محصولات و خدمات آنها مربوط می شوند در نتایج جستجو ظاهر می شوند. به عنوان مثال ، شرکتی که در حوزه تبلیغات فعالیت می کند و تبلیغاتی از نمونه کارهایش قرارمیدهد در هر جستجو نمونه کارهای تیزر تبلیغاتی ظاهر می شود. در صورت کلیک بر روی تبلیغات ، شرکتها هزینه ای به Google پرداخت می کنند ، به همین دلیل آن را هزینه به ازای هر کلیک می نامند.

Google AdSense به یک شرکت اجازه می دهد تا در وب سایت خود میزبان تبلیغات Google باشد تا از این طریق کسب درآمد کند. برای مشاغلی که به دنبال تبلیغ هستند ، می توانند در Adsense ثبت نام کنند و Google از طریق الگوریتم های آن ، تبلیغ را با وب سایت های مختلف با پارامترهای مرتبط با محتوای یا جستجو مطابقت می دهد. در نتیجه ، شرکت ها می توانند از طریق قرار دادن تبلیغات در گوگل ، به مخاطبان بیشتری برسند. Google برای تولید کلیک و ترافیک وب سایت ، تبلیغات را در وب سایت های دیگر قرار می دهد. نوع تبلیغاتی که گوگل قرار میدهد میتواند متن تا تیزر تبلیغاتی باشد.

تبلیغات LinkedIn

شرکت ها می توانند یک صفحه تجاری ایجاد کنند و محتوا ، فیلم ها ، تیزر تبلیغاتی و محصولات را در صفحه خود به عنوان راهی برای دستیابی به میلیون ها کاربر LinkedIn ارسال کنند. یک صفحه LinkedIn می تواند معرفی وب سایت یک شرکت باشد و از طریق لینک های موجود در محتوا ، ترافیک سایت را هدایت کند. همچنین ، کارمندان شرکت می توانند صفحات LinkedIn را با محتوای مشابه ایجاد کنند که شامل پیوندهایی به وب سایت شرکت و ارائه محصولات می باشد.

شرکتها همچنین می توانند انواع تبلیغات از جمله تیزر تبلیغاتی را در LinkedIn قرار دهند که می تواند به صفات خاص یا جمعیتی که کاربران LinkedIn دارند ، اختصاص داده شود. به عنوان مثال ، اگر شرکتها میخواهند برای افرادی كه در زمینه حسابداری مشغول به فعالیت هستند ، تبلیغ كنند ، می توانند تیزر تبلیغاتی را قرار داد كه فقط كاربران LinkedIn را كه در صنعت حسابداری فعالیت می كنند یا دارای مدرک حسابداری هستند ، هدف قرار دهد. تبلیغات می توانند به یک گروه خاص مانند یک گروه تبلیغاتی یا یک گروه فناوری اختصاص داده شوند.

سایر سایت های رسانه های اجتماعی ، مانند فیس بوک و توییتر ، برنامه هایی مشابه برنامه های Google و LinkedIn را ارائه می دهند. با استفاده از تبلیغات دیجیتالی مخصوصا تیزر تبلیغاتی ، تحقیق و هدف گیری مخاطبان خاص که احتمالاً محصول یا خدمات یک شرکت را قبل از انتشار آگهی خریداری می کنند ، مهم است.

تبلیغات موبایل

یک نیروی قدرتمند در تبلیغات دیجیتالی از طریق دستگاه های تلفن همراه و سایر دستگاه های الکترونیکی قابل حمل با اتصال به اینترنت است. روندهای فعلی در تبلیغات موبایل شامل استفاده عمده از رسانه های اجتماعی مانند توییتر ، اینستاگرام ، تلگرام ، لینکدین و فیس بوک است. تبلیغات موبایل شبیه به تبلیغات آنلاین است و به عنوان روشی برای دستیابی به مشتریان جدید اهمیت روزافزونی پیدا می کند. تیزر تبلیغاتی زیر مجموعه تبلیغات موبایل می باشد.

تبلیغات چاپی

هنگامی که مصرف کنندگان از تبلیغات دیجیتالی خسته می شوند ، به تبلیغات چاپی برمیگردند که در آنها احساس ماندگاری ایجاد میشود که قطعاً این نوع تبلیغات بر خلاف تیزر تبلیغاتی در کارت ها قرار دارد. به طور معمول ، چاپ می تواند به سه زیر مجموعه تقسیم شود:

تبلیغات دوره ای

اگر تبلیغات در یک مجله ، یک روزنامه یا هر چیز دیگری باشد که در فواصل منظم چاپ می شود ، آنگاه تبلیغات دوره ای است. برای چندین دهه ، تبلیغات چاپی استانداردی برای تبلیغ کنندگان و مشتریان آنها بود. قرار گرفتن تبلیغ  در صفحهات میانی یک مجله بزرگ یا پشت جلد یک روزنامه به این معنی بود که میلیون ها نفر تبلیغ را دیدند.

بروشور ، جزوه ، آگهی های تبلیغاتی ، جزوه ها و تبلیغات فروش

اگرچه برخی از این تبلیغات می توانند در صفحات روزنامه ها و مجلات قرار بگیرند ، اما معمولاً به دلیل اینکه احتمال دیده شدن کمتر هستند ، از دیگر تبلیغات چاپی استفاده میشود. از بروشوری که بر روی میز پیشخوان یا خدمات مشتری قرار گرفته است تا یک بروشور تبلیغاتی که درب منازل ارسال میشود، رسانه های چاپی کوچک روشی صمیمی تر و طولانی تر برای درگیر کردن مصرف کننده ارائه می دهند. نقطه ضعف این تبلیغات عدم حس تعامل شفاف با مخاطب است که در تبلیغاتی مثل تیز تبلیغاتی  مشاهده میشود . این روش را زمانی که نیاز به درج اطلاعات بیشتری از کسب و کارتان دارید استفاده کنید.

تبلیغات مستقیم با ایمیل

هر یک از تکنیک های ذکر شده در بالا می توانند مستقیما در ایمیل وارد شوند. این بدان معنی است که تبلیغات چاپ شده شما مستقیماً برای مصرف کننده ارسال می شوند. این روشی است توسط آژانس های بازاریابی همچنان ادامه دارد. اگر خلاقانه و هوشمندانه تصور و اجرا شود ، نامه مستقیم می تواند راهی خارق العاده برای درگیر کردن مشتری باشد به خصوص زمانی که لینکی قرار داده و کاربر را به سمت مشاهده تیزر تبلیغاتی هدایت کنید.

تبلیغات چریکی

همینطور به عنوان رسانه های محیطی نیز شناخته می شود ، تبلیغات چریکی یا بازاریابی طی 20 سال گذشته برجسته شد. این اصطلاح گسترده معمولاً مصرف کننده را به  تعامل دعوت می کند. در این نوع تبلیغات مکان و زمان مهم است . نیروهای تبلیغاتی یا بازاریابی چریکی باید دارای ایده های خلاقانه و نوآوری باشند و نیاز به بودجه زیادی ندارد . این نوع تبلیغات از طریق تبلیغات دهان به دهان و رسانه های اجتماعی گسترش می یابند. تیزر تبلیغاتی در این نوع تبلیغات جایی ندارند.

پخش تبلیغات

وسایل ارتباط جمعی از جمله تلویزیون و رادیو در این نوع تبلیغات قرار میگیرد. این نوع تبلیغات اخیرا غالب ترین راه برای دستیابی به تعداد زیادی از مصرف کنندگان بوده است و از تبلیغات محبوب به حساب می آید . با این حال ، این تنها راه مؤثر برای دستیابی به میلیونها نفر نیست. تیزر تبلیغاتی را در این نوع تبلیغات میتوان پخش کرد.

تبلیغات در فضای باز

همچنین به عنوان تبلیغات خارج از خانه نیز شناخته می شود ، این یک اصطلاح گسترده است که هر نوع تبلیغاتی که هنگام دور بودن از خانه به مصرف کنندگان می رسد. به تابلوهای تبلیغاتی ، پوسترهای اتوبوس ، پوسترهای پرواز و حتی آن تابلوهای بزرگ دیجیتالی که تیزر تبلیغاتی پخش می شود را شامل میشود.

تبلیغات خدمات عمومی

برخلاف تبلیغات سنتی ، تبلیغات خدمات عمومی (PSA) در درجه اول برای اطلاع رسانی و آموزش طراحی شده تا فروش محصول یا خدمات . PSA ها به طور سنتی در تلویزیون و رادیو ظاهر می شوند اما بصورت آنلاین مانند تیزر تبلیغاتی نیز تبلیغ می شوند.

تبلیغات محصول محور ( تیزر تبلیغاتی )

این نوع تبلیغات که به تیزر تبلیغاتی نیز شناخته میشود هدف آن قرار دادن محصول ، تبلیغ کالاها و خدمات مارک دار در چارچوب نمایش یا فیلم ( تیزر تبلیغاتی ) است. تیزر تبلیغاتی راهی عالی برای تبلیغ کنندگان برای دستیابی به جمعیتی هدفمند است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *