حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ

حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ

 با پیشرفت کسب و کارها در زمینه دیجیتال مارکتینگ، تقاضا برای استخدام در این سمت شغلی بالا رفته است. اما سوالی که بسیاری از افرادی که یا در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارند و یا می خواهند که در این حوزه کار کنند این است که : حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟ ما در این مقاله سعی نمودیم تا با بررسی جوانب شغل دیجیتال مارکتینگ، به این سوال پاسخ بگوییم. پس با ما همراه باشید.

 

در جهان و حتی در کشور ایران، تقاضا برای استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ روز به روز در حال افزایش و رشد می باشد و در حال حاضر تعداد شغل هایی که نیازمند پر شدن توسط متخصصین لازم در حوزه دیجیتال مارکتینگ را دارند، زیاد می باشد.

از آنجا که استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ حاضر در محل شرکت، برای شرکت ها دشوار تر می شود، تقاضا برای خدمات دیجیتال مارکتینگ نیز در حال افزایش است. اگر شما حتی در یکی از زمینه هایی دیجیتال مارکتینگ نیز بتوانید خود را به عنوان یک کارشناس مطرح کنید، می توانید شغل دیجیتال مارکتینگ را تصاحب نمایید. نکته جذاب دیجیتال مارکتینگ در این جا نهفته است که شما با داشتن یک اینترنت در هر کجای دنیا که باشید می توانید کار خودتان را به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ انجام دهید و این یعنی انعطاف پذیری بالا و آزادی مطلق در این حوزه.

 این به این معناست که در زمینه دیجیتال مارکتینگ، پتانسیل بالایی برای استخدام و دریافت حقوق از یک شرکت، کمپانی، مجموعه، تیم و یا هر جایی که شروع به همکاری با آن ها نمایید وجود دارد. اما سوال اینجاست : حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟

 

ابتدا ببینیم که یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ کیست و چه کاری انجام می دهد و بعد به دنبال پیدا کردن پاسخ حقوق کارشناس دیجتال مارکتینگ چقدر است، می پردازیم.

 

 

حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ

وظایف یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ

 

یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ فردی است که مسئول توسعه و اجرایی نمودن استراتژی های بازاریابی های دیجیتال یک شرکت می باشد. وی همچنین باید به مسئولیت های زیر آشنایی لازم را داشته باشد :

·        توسعه و مدیریت کمپین های بازاریابی

·        برندسازی و تقویت شناخت بازار

·        مدیریت رسانه های اجتماعی

·        بازاریابی محتوا

·        سئو

·        PPC

·        کسب مشتری

·        به دست آوردن و مهار کردن ترافیک وب سایت

 

دیجیتال مارکتینگ یک صنعت جدید و پر سرعت می باشد. فقط افراد و متخصصانی که واجد الشرایط هستند و توانایی لازم و کافی را برای برآورده کردن نیاز های شرکت ها دارند، امکان استخدام پیدا می کنند. کارشناسان دیجیتال مارکتینگ جنبه های بسیاری دارند که نیازهای روزمره شغل آن ها را تشکیل می دهد، به همین دلیل برای جبران بین نیاز کاری و در دسترس بودن خودشان، دست به انجام کار به صورت فریلنسری می زنند. فریلنسر های باهوش شغلی که توانایی انجام آن را داشته باشند را می گیرند و به ازای آن حقوق دریافت می کنند.

پس یکی دیگر از مزایای شغل دیجیتال مارکتینگ، کار به صورت فریلنسری می باشد که امروزه افراد زیادی در حال انجام آن هستند و می توان گفت که حقوق مناسبی را نیز دریافت می کنند.

 

 

 

اما شما برای اینکه در سمت کارشناس دیجیتال مارکتینگ استخام شوید و حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ دریافت کنید نیاز است که مهارت هایی را فرا بگیرید. البته که شما می توانید یکی از این مهارت ها را به عنوان مهارت اصلی فرا بگیرید و مابقی را به صورت دورا دور آموزش ببنیید. یا اینکه می توانید در چند شاخه متخصص شوید. میزان حقوقی که در این کار دریافت می کنید، بسته به میزان توانایی و مهارتی که در شاخه های زیر دارید، متغییر می باشد :

شبکه های اجتماعی

·        مدیریت شبکه های اجتماعی

 

برخی از مشاغل هستند که کل استراتژی بازاریابی خود را بر روی کار در شبکه های اجتماعی قرار می دهند. دلیل مشخصی هم دارد. امروزه روز به روز آمار افرادی که در شبکه های اجتماعی مختلف در حال فعالیت هستند در حال افزایش است و مشاغل باید به سمتی که در آن مشتری وجود دارد حرکت کنند. حال اگر شما متخصص شبکه های اجتماعی شوید و بتوانید برای شرکت ها و مشاغل در این زمینه برنامه ریزی و استراتژی بچینید، به راحتی می توانید یک شغل دیجیتال مارکتینگ را از آن خود کنید و بعد از استخدام حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ را دریافت کند.

طبق نظر سایت  glassdoor( https://www.glassdoor.com/Salaries/us-social-media-management-salary-SRCH_IL.0,2_IN1_KO3,26.htm ) میزان حقوق دریافتی یک تولید کننده محتوا در آمریکا چیزی در حدود 50 هزار دلار در سال می باشد.

حقوق سئو

·        تولید و بازاریابی محتوا

یکی از پایه ای ترین نوع تبلیغات، تبلیغات نوشتاری است. نوشتن مطالب مرتبط و ارزشمند با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط یک فن و مهارت به حساب می آید که مشاغل زیادی به دنبال استخدام فردی با همچنین توانایی هستند. اگر شما دست به قلم هستید و به خوبی با کلمات کنار می آید و می توانید متنی را بنویسید، می توانید به عنوان یک نیرو تولید محتوا استخدام شوید و حقوق دریافت کنید. البته شما هم می توانید این کار را به صورت دورکاری و هم در محل انجام دهید. نحوه درافت حقوق در این زمینه هم دست خودتان هست. می توانید به صورت مقاله ای حقوق دریافت کنید و یا به صورت کلمه ای. این بسته به خودتان است که چگونه حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ را دریافت کنید.

چیزی که امروزه رایج است، مدیران مشاغل برای استخدام یک نیروی تولید محتوا به صورت کلمه ای استخدام را انجام می دهند. یعنی شما به ازای هر کلمه که در مقاله به کار می برید یک میزان حقوق دریافت می کنید. یا می توانید که بعد از نوشتن یک مقاله کارآمد بر روی آن قیمتی بگذارید و در ازای در اختیار قرار دادن آن مقاله از کارفرما حقوق بگیرید. طبق نظر سایت  glassdoor( https://www.glassdoor.com/Salaries/us-content-production-salary-SRCH_IL.0,2_IN1_KO3,21.htm ) میزان حقوق دریافتی یک تولید کننده محتوا در آمریکا چیزی در حدود 28 هزار دلار در سال می باشد.

لپ تا پ دیجیتال مارکتینگ

·        متخصص SEO

یکی از مشاغل پر درآمد در حوزه دیجیتال مارکتینگ که می توانید حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ را در آن دریافت کنید، کارشناس سئو می باشد. افرادی که در این حوزه شغل دریافت می کنند، باید بتواند مجموعه اعمالی را انجام دهند که صفحه وب سایت مشاغل در نتایج جستجو گوگل رتبه بالاتری کسب نماید تا بدین وسیله افراد بیشتری به سایت وارد شوند یا به اصطلاح ورودی بیشتری بگیرد. البته که الگوریتم های موتورهای جستجو دائما در حال تغییر می باشند و کارشناسان سئو باید کاملا به روز باشند تا بتوانند در این رقابت سخت، نتایج بهتری را برای کسب و کارها به دست آورند.

شاید بپرسید که چرا بالا آمدن در نتایج جستجو موتور های جستجو اینقدر هم است؟ پاسخ ساده است، خودتان آخرین باری که حتی از صفحه دوم گوگل یک سایتی را باز کردید، چه زمانی بود؟ بالا آمدن در نتایج جستجو باعث بالا رفتن ورودی به سایت و دیده شدن سایت توسط کاربرین می شود و این ورودی به سایت، قطعا منجر به فروش بیشتر محصولات یا خدمات خواهد شد.

یک کارشناس سئو برای اینکه حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ را دریافت کند، علاوه بر انجام فعالیت های سئو بر روی وب سایت شغل خود، باید توانایی تحلیل و آنالیز رقبا را نیز داشته باشد. باید بتواند کلمه کلیدی مناسب برای شروع تولید محتوا کسب و کارها را شناسایی کند. باید تحقیق نماید که رقبا در چه کلمات کلیدی در حال انجام کار هستند و چه کلمات کلیدی جای کار بیشتری دارد و غیره. اینکه فعالیت های یک سئوکار چیست و سئو کار چه کارها و وظایفی را بر عهده دارد خود یک داستان جداست که پرداختن به آن باید در مقاله دیگری صورت بگیرد. فعلا تا همین جا بسنده می کنیم!

حقوق سئو

حال میزان حقوقی که سئوکار ها در یافت می کنند، بسته به یکی از مدل های زیر است که آن ها شروع به کار می کنند:

1.      کارشناسان سئویی که خودشان شرکت دارند.

2.      کارشناسان سئویی که به صورت فریلنسر کار می کنند.

3.      کارشناسان سئویی که در شرکت ها استخدام می شوند.

بسته به نوع نحوه کار در شرکت و همچنین توانایی و مهارتی که یک سئوکار می تواند انجام دهد، میزان حقوق وی که به عنوان حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ و سئوکار دریافت می کند متفاوت است. طبق نظر سایت  glassdoor( https://www.glassdoor.com/Salaries/us-seo-specialist-salary-SRCH_IL.0,2_IN1_KO3,17.htm ) میزان حقوق دریافتی یک کارشناس سئو در آمریکا چیزی در حدود 50 هزار دلار در سال می باشد.

 

اما طبق نظر سنجی انجام شده در بین سئوکاران ایرانی و با نگاهی به سایت های ایرانی ماند جابینجا ( https://jobinja.ir/  ) یا جاب ویژن ( https://jobvision.ir/ )، متوجه خواهید شد که حقوق یک سئو کار به صورت متوسط چیزی بین 2 تا 5 میلیون تومان می باشد. البته که این رقم بسته به توانایی فرد سئوکار و میزان سابقه کار وی بیشتر خواهد شد و هستند مشاغلی که به دنبال استخدام سئو کار با حقوق های بالای 5 میلیون تومان نیز می باشند.

 

·        آنالیزور داده های وب

 

به لطف ظهور اینترنت اشیا و ظهور داده های بزرگ و همچنین با رشد روز افزون مشتری، داده ها و آنالیز داده ها و وب به عنوان شغل دیجیتال مارکتینگ در جهان معرفی شده و در همین مدت کم توانسته به عنوان شغلی پردرآمد و با تقاضا خود را به مشاغل تحمیل کند و در زمره مشاغلی که حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ را دریافت می کنند، خود را قرار دهد.

استخدام افرادی با این مهارت در همه مشاغل لازم است زیرا برای تصمیم گیری در خصوص اینکه از چه نوع استراتژی بازاریابی استفاده کنیم که اثر بخشی و کارایی بالایی داشته باشد، به عهده این افراد می باشد.

نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل داده، امکان انجام هدفمند بازاریابی، بهبود شناخت شخصیت های مشتری، افزایش نرخ کلیک، نرخ نگهداری بیشتر مشتری و … را فراهم می آورد. در نهایت استخدام یک آنالیزور داده ها به عنوان یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ باعث شناخت این بینش ها و در نهایت ایجاد ترافیک بیشتر در سایت شما خواهد شد.

مشاغلی که می خواهند تیم دیجیتال مارکتینگ آن ها قوی و کارآمد و موفق کار کند، می دانند که باید کارشناسان دیجیتال مارکتینگی را استخدام نماییند که قدرت تجزیه و تحلیل داده ها وب بالایی داشته باشند. همین امر باعث شده که تقاضا برای استخدام در این زمینه بالا برود و این مهارت تبدیل به مهارتی شود که در دریافت حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ تاثیر فراوانی بگذارد.

طبق نظر سایت  glassdoor( https://www.glassdoor.com/Salaries/us-web-analytics-manager-salary-SRCH_IL.0,2_IN1_KO3,24.htm) میزان حقوق دریافتی یک آنالیزور وب در آمریکا چیزی در حدود 97 هزار دلار در سال می باشد.

 

در ایران به علت جدید بودن این علم، هنوز رقم مشخصی جهت پرداخت حقوق مشخص نشده و بیشتر کارشناسان این حوزه به صورت توافقی اقدام به ارائه و عنوان نمودن مزان حقوق دریافتی خود می نمایند.

 

بررسی دیجیتال مارکتینگ

 

 

·        متخصص UX

مدت ها زمان لازم بود که مشاغل متوجه این قضیه شوند که UX صرفا به تجربه کاربر مختصر نمی شود و معنی فراتر از طراحی دارد. امروزه UX حول محور علوم رفتاری، تصمیماتی که مشتریان می گیرند و چگونگی بهبود UX برای ایجاد برخی رفتارها مانند پیگیری خرید، متمرکز شده است.

به همان اندازه که شغل دیجیتال مارکتینگ هایی مانند سئو و آنالیزور داده ها برای داشتن یک استراتژی موفق در دیجیتال مارکتینگ مهم هستند، داشتن یک متخخص UX نیز می تواند به شما در این مسیر یاری رساند. اگر دانش مربوط به رفتارهای مصرف کنندگان خود را هنگام مراجعه به سایت، محصولات یا برنامه های خود درک نکنید، هیچ یک از مواردی که روی دیجیتال مارکتینگ کار کرده اید، اثر بخش نخواهد بود. برای اینکه یک متخصص UX موفق شود حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ را دریافت کند باید بتواند پاسخ چنین سوالاتی را پیدا کند :

چه عواملی باعث می شود که کاربرین برخی از صفحات یک وب سایت را باز نکنند؟

چرا در برخی از صفحات کاربرین زمان زیادی را خرج نمی کنند؟

چرا کاربرین خرید خود را کامل نمی کنند؟

و سوالاتی از این قبیل.

با پاسخ به این سوالات می توان نرخ نگهداری مشتری، افزایش فروش، بهبود عملکرد و موارد دیگر را به دست آورید. طبق نظر سایت  glassdoor( https://www.glassdoor.com/Salaries/us-ux-designer-ui-salary-SRCH_IL.0,2_IN1_KO3,14_KE15,17.htm  ) میزان حقوق دریافتی یک طراح UX در آمریکا چیزی در حدود 85 هزار دلار در سال می باشد.

 

با نگاهی اجمالی به سایت های استخدام توجه خواهید شد که حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ هایی که در زمینه UX فعالیت می کنند،چیزی بین 3 تا 6 میلیون تومان می باشد. البته که این رقم باز هم بسته به مزان توانایی و سابقه کار افراد متفاوت خواهد بود.

 

 

 

 

نتیجه گیری :

فراگیری مهارت های دیجیتال مارکتینگ برای استخدام در مشاغل دیجیتال مارکتینگ یکی از روش هایی است که شما را به سادگی می تواند وارد بازار کار کند. با نگاهی به میزان حقوق هایی که افراد مختلف به عنوان حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ دریافت می کند می توان متوجه شدکه شغل دیجیتال مارکتینگ جزو مشاغل با میزان حقوق مناسب می باشد. البته که شما باید توانایی و مهارت خودتان را بالا ببرید. شروع به انجام کار کنید و سابقه کار برای خودتان ایجاد کنید. آموزش های مختلف این حوزه را دنبال کنید. مطمئن باشید به راحتی فرصت های شغلی برای استخدام و دریافت حقوق به سمت شما سرازیر خواهد شد.

داشتن فردی با مهارت دیجیتال مارکتینگ برای هر کسب و کاری واجب است. مدیران تنها به کمک افراد خبره در این تخصص می توانند به موفقیت در بازار کسب و کارشان برسند. تیم اسپایرال با در اختیار داشتن متخصصین خبره در حوزه دیجیتال مارکتینگ آماده همکاری با تمایم کسب و کارها می باشد. پس اگر شما هم می خواهید که با اسخدا نیروهای ماهر در دنیای دیجیتال مارکتینگ موفق شوید، کافیست با مشاورین ما در مجموعه اسپایرال تماس بگیرید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *