صفر تا صد مدیریت پیج اینستاگرام

تولید محتوا

با بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال ماهانه، اینستاگرام پلتفرمی عالی برای دستیابی به مخاطبان هدف شماست. طبق آمارهای رسمی، کاربران این پلفترم روزانه به طور متوسط 53 دقیقه را در اینستاگرام سپری می‌کنند. ازاین‌رو این پلتفرم را دومین شبکۀ اجتماعی پربازدید (بعد از فیس‌بوک) معرفی می‌کنند.

اینستاگرام حفظ روابط شما با مشتریان احتمالی را تسهیل می‌کند. ازآنجاکه 90 درصد از کاربران حداقل یک برند را در اینستاگرام دنبال می‌کنند، می‌توان نتیجه گرفت مردم از ارتباط با برندها از طریق این شبکۀ اجتماعی لذت می‌برند.

دسترسی به مخاطبان گسترده‌ای که به شکل فعال با برندها در تعامل هستند و تمایل دارند از آن‌ها خرید کنند، مزیت اصلی بازاریابی در اینستاگرام است. بنابراین مشاغلی که تجارت الکترونیک را هدف اصلی خود قرار داده‌اند، با فعالیت در این پلتفرم بصری، می‌توانند به دنبال‌کنندگانی مشتاق با تعامل بالا دسترسی پیدا کنند.

الگوریتم اینستاگرام، محتوای شما را بر اساس علایق و رفتار افراد به آن‌ها نشان می‌دهد. این کار دسترسی به افرادی که احتمالاً با پیشنهادات شما درگیر هستند را آسان‌تر می‌کند و باعث می‌شود نتایج بیشتری از تلاش‌های بازاریابی خود دریافت کنید.

تمایز اصلی اینستاگرام نسبت به سایر پلتفرم‌های اجتماعی، ماهیت بصری آن است. اما استفاده از این ماهیت بصری و مدیریت پیج اینستاگرام یک سری اصول دارد که بدون اطلاع از آن‌ها نمی‌توانید شروع به بازاریابی در اینستاگرام کنید. بنابراین اگر کسب‌وکاری دارید که قرار است آن را در این بستر معرفی کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

با دریافت خلاصه ی همین مطلب به صورت فایل پی دی اف، این مقاله را در زمان مناسب تری مطالعه فرمایید.

استراتژی مدیریت پیج اینستاگرام

انواع تصاویر و ویدئوها همگی محتوای مناسبی برای این پلتفرم اجتماعی هستند، اما این استراتژی مدیریت شماست که در نهایت تعیین می‌کند چه نوع محتوایی را چند وقت یک بار منتشر کنید.

بسیاری از کسب‌وکارها برای حضور در هر پلتفرم رسانه‌های اجتماعی تحت فشار هستند و اهمیت استراتژی و نقشۀ کلی را فراموش می‌کنند. شما این اشتباه را نکنید. چراکه اینستاگرام بسیار متفاوت از سایر شبکه‌های اجتماعی محبوب است و به یک استراتژی بازاریابی متمایز نیاز دارد.

طراحی یک استراتژی برای مدیریت پیج اینستاگرام، شما را بر روی اهداف و مهم‌تر از همه، مخاطبان متمرکز می‌کند. بنابراین برای توسعه‌ی سبک منحصر‌به‌فرد برند خود، به‌هیچ‌وجه نمی‌توانید از این 6 مرحله چشم‌پوشی کنید.

1. اهداف خود را برای فعالیت در اینستاگرام تعیین کنید.

قبل از شروع پست گذاشتن در اینستاگرام، از خودتان بپرسید چرا در اینستاگرام هستید؟ درست است که این پلتفرم محبوب است، اما پاسخ شما نباید این باشد که «چون همه در آن حضور دارند.»

برای موفقیت در درازمدت در اینستاگرام، باید هدف یا اهداف مشخصی داشته باشید تا بتوانید زمان، انرژی و سرمایۀ پولی خود را به‌درستی خرج کنید. مدیریت و ارتقای پیج اینستاگرام می‌تواند چندین هدف داشته باشد. ممکن است شما قصد داشته باشید تصاویر محصول خود را پست کنید و درعین‌حال محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را نیز به اشتراک بگذارید.

البته توجه کنید که این مرحله از طراحی استراتژی، کمتر به نوع پست‌هایی است که به اشتراک می‌گذارید بستگی دارد و بیشتر به “دلیل” اشتراک‌گذاری آن‌ها مربوط می‌شود. اگر دلیل آن را می‌دانید، بعداً می‌توانید چگونگی عملکرد خود را آنالیز کنید و از تلاش‌های خود تجربیاتی عالی کسب کنید.

2. مخاطبان هدف اینستاگرامی را مشخص کنید.

قبل از شروع بازاریابی در اینستاگرام، مخاطبانی را که می‌خواهید به آن‌ها برسید مشخص کنید. فراموش نکنید که عواملی مانند سن، مکان، جنسیت، درآمد، علایق، انگیزه‌ها و نیازها را در نظر بگیرید.

نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ این کاملاً طبیعی است. در ابتدا سعی کنید رویدادهای محبوب و هشتگ‌های موردعلاقه و مرتبط با کسب‌وکار خود را رصد کنید. ببینید چه کسانی از این هشتگ‌ها استفاده می‌کنند و با آن‌ها درگیر هستند. پروفایل‌های آن‌ها را بررسی کنید تا به نقاط مشترکی پی ببرید. همچنین می‌توانید به فالوورهای رقیب خود نیز نگاهی بیندازید.

3. آنالیز رقابتی انجام دهید.

بعد از اینکه مخاطبان اینستاگرام خود را مشخص کردید، یک تحلیل رقابتی انجام دهید تا ببینید سایر بازاریابان فعال در حوزه‌ی شما چه پست‌هایی می‌گذارند. اگر از قبل رقبای برتر خود را می‌شناسید، نام آن‌ها را جست‌وجو کنید و با بررسی پروفایل اینستاگرام آن‌ها شروع کنید. اگر نه، عبارات مرتبط با تجارت و صنعت خود را جستجو کنید تا پروفایل‌های مشابه را بیابید.

در پروفایل آن‌ها چه پست‌هایی بیشترین تعامل را دارد؟ از چه هشتگ‌های پرطرفداری استفاده می‌کنند؟ کپشن‌هایشان چیست؟ هرچند وقت یک‌بار پست می‌کنند و چقدر سریع رشد کرده‌اند؟ این اطلاعات می‌تواند به‌عنوان معیاری باشد که شما را در مدیریت پیج اینستاگرام کمک می‌کند.

4. برای تیم تحریریه یک تقویم محتوایی بسازید.

نگارش یک تقویم محتوایی می‌تواند به شما در صرفه‌جوییِ زمان و حضور مؤثر در اینستاگرام کمک کند. تقویم خود را با چندین نوع پست اینستاگرامی پر کنید و از قبل برای کپشن‌ها، هشتگ‌ها و زمان ارسال پست برنامه‌ریزی کنید.

تقویم تحریریه‌ی شما مکانی عالی برای ثبت رویدادهای کلیدی در حساب اینستاگرام شماست. رویدادهایی مانند راه‌اندازی محصول جدید یا پیشنهادات ویژه را در این تقویم وارد کنید. با یک تقویم محتوایی، می‌توانید به‌جای تلاش برای پست‌های دقیقه‌نودی، همیشه حساب شده عمل کنید و بهترین نتایج را بگیرید.

5. یک برند منسجم در اینستاگرام بسازید.

محتوای تصادفی و بدون نظم مخاطبان شما را گیج می‌کند و باعث ازدست‌دادن فالوور می‌شود. برای جلوگیری از این امر، باید زیبایی برند را در حساب اینستاگرامی خود حفظ کنید. با فکرکردن در مورد شخصیت و هویت برند خود، مشخص کنید که پروفایل شما باید چگونه به نظر برسد؟ ارزش‌های برند شما چیست؟ مشتریان و کارمندان شما چگونه برند شما را تعریف می‌کنند؟ آیا شما جسور، بازیگوش، سرسخت یا ماجراجو هستید؟

فراموش نکنید که زیبایی‌شناسی برند به شناسایی برند شما در فضای اینستاگرام کمک زیادی می‌کند. به این صورت که در حالت ایدئال، اشخاص وقتی تصاویر شما را در فید خود می‌بینند، باید فوراً بدانند که این پست مال شماست.

6. تعداد فالوورهای اینستاگرام خود را افزایش دهید.

افزایش دنبال‌کنندگان زمان و انرژی زیادی می‌خواهد. ممکن است وسوسه شوید که راه آسان را انتخاب کنید و فالوور بخرید. اما بهتر است این کار را نکنید! خرید فالوور باعث ایجاد تعامل و درگیری نمی‌شود. همچنین تغییرات اخیر API اینستاگرام به طور خودکار آن فالوورها را حذف می‌کند!

بنابراین بهتر است روی جذب فالوور به روش صحیح تمرکز کنید. مطمئن شوید که نام کاربری شما قابل تشخیص و جستجو باشد. اگر مردم نتوانند شما را پیدا کنند، نمی‌توانند شما را دنبال کنند. بیوگرافی خود را با بهترین کلمات ممکن پر کنید. چراکه افراد قبل از اینکه تصمیم بگیرند شما را دنبال کنند، محتویات آن را می‌خوانند.

هنگامی که پروفایل شما بهینه شد، شروع به ارسال پست کنید. قبل از اینکه واقعاً با مردم درگیر شوید، فید خود را با 10 تا 15 پست باکیفیت پر کنید. اگر کاربران از پروفایل شما بازدید کنند و خالی باشد، احتمالاً شما را دنبال نخواهند کرد.

سپس، شروع به دنبال‌کردن حساب‌هایی کنید که به شما علاقه‌مند هستند یا به تجارت شما مربوط می‌شوند. اینستاگرام را مانند یک جامعه‌ی فیزیکی در نظر بگیرید و به دنبال کسب‌وکارهای دیگر در منطقۀ خود یا تأثیرگذارانی باشید که ممکن است از محصول یا خدمات شما لذت ببرند.

همان‌طور که اکانت‌های مرتبط را دنبال می‌کنید، اینستاگرام نیز موارد مرتبطی را پیشنهاد می‌کند که می‌توانید آن‌ها را نیز دنبال کنید. پس از اینکه یک حساب کاربری خاص را دنبال کردید، با محتوای آن ارتباط برقرار کنید. این طبیعی‌ترین راه برای جلب‌توجه دیگران به حساب اینستاگرام شماست.

همیشه از فالوورهای خود با پاسخ‌دادن به نظرات آن‌ها و تعامل با محتوای آن‌ها قدردانی کنید. دیگران را تشویق کنید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. از اینفلوئنسرها یا سفیران برند دعوت کنید تا حساب شما را به اشتراک بگذارند.

انواع پست‌های اینستاگرام

اکنون که اکانت اینستاگرامی خود را ساخته‌اید، زمان آن رسیده است که شروع به انتشار محتوای عالی کنید. اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که انواع مختلفی از محتوا را ارسال کنید. بنابراین بیایید در مورد انواع مختلف پست اینستاگرامی و برخی از بهترین روش‌ها برای دریافت تعامل صحبت کنیم.

تصاویر

رایج‌ترین نوع پست در اینستاگرام، پست‌های تصویری است. در صورت ارسال تصاویر، سعی کنید عکس‌های مختلفی را به اشتراک بگذارید. این تنوع نشان می‌دهد که برند شما متنوع است و این‌گونه می‌توانید دنبال‌کنندگان را به روش‌های مختلف درگیر کنید.

مهم است که به یاد داشته باشید کاربران اینستاگرام به دنبال پست‌های واقعی از برندها هستند، نه تبلیغات آشکار! مثلاً سعی کنید محیط شرکت خود را با عکس‌های لایف‌استایل (سبک زندگی) و عکس‌های پشت‌صحنه به تصویر بکشید. از ارسال عکس‌های زیاد از محصول خود خودداری کنید.

همان‌طور که شروع به کاوش در این پلتفرم می‌کنید، خواهید دید که انواع بی‌شماری از تصاویر وجود دارد که می‌توانید در حساب خود پست کنید. خلاق باشید! هر مفهوم یا سبکی ممکن است برای برند شما خوب عمل کند. برای شروع، ما لیستی از انواع تصاویر موفق اینستاگرامی را گردآوری کرده‌ایم.

 • پست‌های پشت پرده

این پست‌ها نگاهی اجمالی به بخشی از کسب‌وکار شما دارند که مردم معمولاً نمی‌بینند. مهم این است که این تصاویر صحنه‌ای را در بر داشته باشند که مخاطب را غافلگیر کند.

 • بازنشر از کارمندان

ارسال مجدد یا ری‌پست کردن عکس از کارمندان شما، راهی آسان برای تولید محتوای معتبر و انسانی کردن کسب‌وکار شما است. نه‌تنها مخاطبان شما با برند درگیر خواهند شد، بلکه شروع به دنبال‌کردن کارمندان شما خواهند کرد!

 • پست‌های آموزشی

پست‌های آموزشی نکات مهمی را در مورد نحوۀ انجام یا ساختن چیزی ارائه می‌دهند. عکس‌ها یا فیلم‌های آموزشی معمولاً دستورالعمل‌ها را به شیوه‌ای ارائه می‌کنند که سریع و آسان دنبال شوند.

 • پست‌های اینفلوئنسری

پست‌های اینفلوئنسری از شهرت یک سلبریتی یا چهرۀ اینستاگرامیِ شناخته شده برای تبلیغ برند شما استفاده می‌کنند. این پست‌ها اغلب شامل تصویری از اینفلوئنسر است که از محصول شما استفاده می‌کند یا با آن تعامل دارد. یکی از مزایای اصلی پست‌های اینفلوئنسری، جلب‌توجه مخاطبان آن‌ها به سمت برند شماست.

 • پست‌های انگیزشی

یک پست انگیزشی یک تصویر ساده را با نقل‌قول یا متن نشاط‌آور ترکیب می‌کند. این پست‌ها مخاطبان شما را به سمت اعمال خاصی تشویق می‌کنند و ارزش‌های برند شما را تقویت می‌کنند.

 • محتوای تولیدشده توسط کاربر

مشابه پست‌های تولیدشده توسط کارمندان، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) محتوایی است که توسط طرفداران و دنبال‌کنندگان شما تولید شده است. اشتراک‌گذاری عکس‌های طرفداران و فالوورهای خود نه‌تنها به پروفایل شما حس خوبی می‌دهد، بلکه نشان می‌دهد که واقعاً به مشتریان خود اهمیت می‌دهید.

ویدئوها

همان‌طور که می‌دانید، اینستاگرام این امکان را به شما می‌دهد که ویدئو نیز آپلود کنید. می‌توانید ویدئوهای ویرایش‌شده‌ی حرفه‌ای در رایانه یا موبایل خود را در صفحات خود به اشتراک بگذارید و فالوورها را در تجربیات خود سهیم کنید.

ویدئوهای اینستاگرامی به طور پیش‌فرض بدون صدا پخش می‌شوند. به همین دلیل، مطمئن شوید که حداقل چند ثانیۀ اول ویدئوهای شما برای فهمیدن نیازی به صدا نداشته باشند. مثلاً می‌توانید از زیرنویس استفاده کنید یا از بینندگان بخواهید صدا را روشن کنند. در ادامه به انواع مختلف ویدئو که می‌توانید به اشتراک بگذارید اشاره خواهیم کرد.

 • بوم‌رنگ

بوم‌رنگ به شما امکان می‌دهد تا یک چرخش عجیب‌وغریب در ویدئوهای سنتی ایجاد کنید. تکنیک بوم‌رنگ با استفاده از انبوه عکس‌ها و دوختن آن‌ها به یکدیگر، یک ویدئوی کوتاه و چرخه‌ای می‌سازد که برای شرایطی مانند پریدن، پرکردن لیوان، یا پرتاب کردن اجسام کاملاً سرگرم‌کننده است.

 • هایپرلپس

آیا ویدئویی دارید که برای اهداف اینستاگرامی شما خیلی طولانی است؟ می‌توانید تکنیک Hyperlapse را بررسی کنید که به شما امکان می‌دهد ویدئوهای طولانی را به محتوای کوتاه‌تر متراکم کنید. اپلیکیشن‌های مختلفی با تثبیت‌کنندۀ داخلی، نوعی ویدئوهای روان را طی گذشت زمان ایجاد می‌کنند که ممکن است آن‌ها را با نام تایم‌لپس هم بشناسید. معمولاً در این اپلیکیشن‌ها می‌توانید سرعت پخش را بین 1  تا 12  انتخاب کنید.

 • ریلز

Reels یکی از جدیدترین ویژگی‌های اینستاگرام است که رقیب مستقیم TikTok به شمار می‌رود. کاربران می‌توانند تقریباً برای هر هدفی، ویدئوهای 15 تا 30 ثانیه‌ای جذاب و سرگرم کننده تولید کنند. آموزش‌های سریع، چالش‌های رقص و ویدئوهای معرفی محصول همگی در Reels جای می‌گیرند.

 • استوری

استوری‌های اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون پرکردن فید اصلی خود، با فرکانس بالاتری پست کنند. استوری‌ها معمولاً جایی برای تصاویر و ویدئوهای ارگانیک‌تر هستند. ویدئوهایی که پیام خود را طی 24 ساعتی که هنوز ناپدید نشده‌اند، به مخاطب انتقال می‌دهند.

درحالی‌که فید اینستاگرام شما باید دارای عکس‌های عالی و صیقلی باشد، استوری‌ها می‌توانند کمی تجربی‌تر یا آزمایشی‌تر باشند. می‌توانید از این ویژگی برای ارائه‌ی نگاهی به پشت‌صحنه برند خود استفاده کنید یا محیط شرکت خود را به نمایش بگذارید.

 • لایو اینستاگرام

همان‌طور که می‌دانید اینستاگرام یک گزینه ویدئوی زنده دارد که به شما امکان می‌دهد محتوا را در زمان واقعی و به‌صورت بلادرنگ (Real Time) به اشتراک بگذارید. برای شروع پخش زنده ویدئویی، دوربین اینستاگرام را باز کنید، به تنظیمات Live بروید و روی دکمه Start Live Video کلیک کنید.

هنگامی که ویدئوی زنده را شروع می‌کنید، برای همۀ دنبال‌کنندگانی که در حال حاضر آنلاین هستند نوتیفی مبنی بر لایو بودن شما ارسال می‌شود. بینندگان می‌توانند با استفاده از ویژگی چت مخفی، روی ویدئوی زنده‌ی شما نظر دهند یا سؤالات خود را بپرسند. بهتر است از قابلیت لایو باید برای نمایش محتوای هیجان‌انگیز و هم‌زمان یا لحظات جذابی مانند پرسش‌وپاسخ یا افشاگری‌ها استفاده شود.

نحوه نوشتن کپشن اینستاگرام

یک پست تصویری یا ویدئویی ممکن است ارزش هزاران کلمه را داشته باشد، اما همیشه چیزی برای گفتن با کلمات وجود دارد. نوشتن کپشن‌های قابل‌توجه می‌تواند سخت باشد، به همین دلیل است که ما نکاتی برای کپشن‌نویسی بهتر ارائه کرده‌ایم.

1. در این فرایند عجله نکنید.

چندین پیش‌نویس بنویسید و از دوستان یا همکاران خود نظر بخواهید. اینستاگرام اخیراً الگوریتم خود را تغییر داده است تا فید هر کاربر را با محتوای موردعلاقه‌اش سازماندهی کند. به‌طورکلی قابل‌مشاهده بودن هر پست به تعداد لایک‌ها و نظراتی که دریافت می‌کند بستگی دارد. کپشن یکی از راه‌هایی است که می‌تواند مخاطب را به تعامل دعوت کند.

تیتر تبلیغاتی شما اولین چیزی است که مخاطب می‌بیند. تیتر به مخاطب می‌گوید محتوای شما در مورد چیست و چگونه می‌تواند نیازهای او را برطرف کند. برای نوشتن تیتر جذاب تبلیغاتی چه باید کرد؟ با اسپایرل همراه باشید.

2. طول کپشن را در نظر بگیرید.

زیرنویس شما می‌تواند حداکثر 2200 کاراکتر باشد. صرف‌نظر از طول کپشن، کاربران در نگاه اول فقط می‌توانند 3 تا 4 خط اول هر کپشن را ببینند. سپس آنها باید روی More  کلیک کنند تا بقیه را ببینند. به همین دلیل، مهم‌ترین محتوا را در ابتدای کپشن قرار دهید تا همیشه قابل‌مشاهده باشد.

3. فراخوان برای اقدام را فراموش نکنید.

همیشه یک فراخوان برای اقدام در کپشن خود قرار دهید. مخاطبان خود را تشویق کنید که عکس شما را لایک کنند، نظر بدهند و به اشتراک بگذارند. همچنین می‌توانید از کپشن خود برای هدایت افراد به لینک بیوی خود استفاده کنید. جایی که می‌توانند محصول یا پست وبلاگیِ جدید شما را بررسی کنند. فقط به یاد داشته باشید که پیوند را تغییر داده باشید تا با آخرین پست شما مطابقت داشته باشد.

4. لحن اینستاگرامی خود را پیدا کنید.

هر پلتفرم اجتماعی لحن مشخصی دارد. آنچه در توییتر کار می‌کند، ممکن است در اینستاگرام کار نکند. در اینستاگرام، پست‌هایی با لحن ساده و معتبر بهترین عملکرد را دارند. ایموجی‌ها و سایر ابزارهای سرگرم‌کننده را آزمایش کنید تا به برند خود حسی متمایز بدهید. انتظار نداشته باشید اولین‌بار این کار را به‌درستی انجام دهید. ممکن است مدتی طول بکشد تا لحن نوشتاری برند شما توسعه یابد.

نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام

هشتگ‌ها اینترنت را تحت سلطۀ خود درآورده‌اند. به‌طورکلی منظور از هشتگ، کلمات یا عبارات کلیدی است که املای آن‌ها بدون فاصله (با علامت _) و با علامت معروف هشتگ (#) نوشته می‌شود. این تکنیک اصولاً برای ارجاع به رویدادها، کنفرانس‌ها، فرهنگ پاپ، سرگرمی یا مضامین تکراری استفاده می‌شود و راهی عالی برای نمایش بیشتر محتوای شما برای عموم است.

هشتگ‌ها در ابتدا توسط توییتر محبوب شدند، اما اکنون در چندین شبکه اجتماعی وجود دارند. باتوجه‌به اینکه روزانه 95 میلیون عکس در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود، باید برای جلب‌توجه مخاطب، به‌درستی از هشتگ‌ها استفاده کنید.

اما چگونه باید هشتگ‌ها را برای هر پست انتخاب کنیم؟ بهترین پاسخ، تحقیق و طوفان فکری دربارۀ کلمات کلیدی و ترندهای مرتبط است. از تب Explore (نماد ذره‌بین در منوی پایین) شروع کنید. در آنجا، پست‌های محبوب مرتبط را پیدا خواهید کرد و خواهید دید که از چه هشتگ‌هایی استفاده شده است.

اگر قبلاً یک هشتگ در ذهن خود دارید، آن را در نوار جستجو تایپ کنید تا ببینید چه تعداد از پست‌ها از آن هشتگ و همچنین سایر هشتگ‌های مرتبط استفاده کرده‌اند. سعی کنید هشتگ‌های عمومی و پرطرف‌دار را با هشتگ‌های تخصصی ترکیب کنید تا قدرت دسترسی و ارتباط پست خود را افزایش دهید.

همچنین، ایجاد هشتگ‌های خاص برای برند خود را فراموش نکنید. بسیاری از کسب‌وکارها از هشتگ‌های خود برای عرضه محصول جدید، مدیریت کمپین اینستاگرام، تبلیغ یک رویداد و جمع‌آوری محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده می‌کنند.

جمع‌بندی

ما در این مقاله به طور خلاصه با اصول مدیریت پیج اینستاگرام آشنا شدیم. بدیهی است که جزئیات بیشتری نیز وجود دارد که ما در مقالات بعدی با هر یک از این جزئیات به طور مفصل آشنا خواهیم شد.

با وجود یک میلیارد کاربر فعال ماهانه، نمی‌توان منکر قدرت و شهرت اینستاگرام شد. اپلیکیشنی که زمانی فقط یک اپلیکیشن ساده‌ی اشتراک‌گذاری عکس بود، حالا به یک تجربه‌ی اجتماعی فراگیر تبدیل شده است که به کاربران امکان می‌دهد هویت بصری برند شما را کشف کنند.

کاربران اینستاگرام برای محتوای باکیفیت ارزش قائل هستند. بنابراین سعی کنید تصاویر و ویدئوهایی بسازید که اطلاعات جالبی را در اختیار مخاطبان قرار دهد یا برند شما را به روشی جدید و منحصر‌به‌فرد به نمایش بگذارد. با نوشتن کپشن‌های سرگرم‌کننده و جذاب، محتوای خود را بهینه کنید.

سوالات پر تکرار

در اینستاگرام، بعد از اینکه مخاطبان خود را مشخص کردید، باید یک تحلیل رقابتی انجام دهید تا ببینید سایر بازاریابان فعال در حوزه‌ی شما چه پست‌هایی می‌گذارند. در پروفایل آن‌ها چه پست‌هایی بیشترین تعامل را دارد؟ از چه هشتگ‌های پرطرفداری استفاده می‌کنند؟ کپشن‌هایشان چیست؟ هرچند وقت یک‌بار پست می‌کنند و چقدر سریع رشد کرده‌اند؟ این اطلاعات می‌تواند به‌عنوان معیاری باشد که شما را در مدیریت پیج اینستاگرام کمک می‌کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.