مبانی عکاسی

مقدمه ای برای عکاسی

خوشحالم که برای آموزش عکاسی به وبسایت اسپایرل تیم مراجعه نموده اید. این تیم سابقه و تجربه چندین ساله در زمینه عکاسی و ساخت تیزر های تبلیغاتی دارد؛ قبل از هرکاری لازم است بدانید که تا چه مقدار یاد گیری اصول اولیه عکاسی سخت و دشوار است.

هدف من این است که این سری مبانی عکاسی را به ساده ترین روش برای یادگیری اصول اولیه عکاسی، در سریعترین زمان ممکن در اسپایرل تیم قرار دهم. امیدوارم که بخاطر آنچه در اینجا یاد می گیرید عاشق این سری آموزشی باشید و امیدوارم بعد آموزش های اولیه، بیش از پیش عاشق این هنر جذاب شوید.

بیایید برویم

تجهیزات اساسی که نیاز دارید
 

می توانید حتی با ساده ترین دوربین های عکاسی نیز کار خود را شروع کنید، اما اصولی که من می خواهم به شما آموزش دهم برای افرادی است که از دوربین DSLR، یک دوربین میکرو چهار سوم یا حداقل دوربینی استفاده کنند که به عکاس اجازه دهد تصاویر مورد قبولی ثبت کنند و سرعت شاتر، دیافراگم و ISO قابل تنظیمات دستی باشد. لیست کاملی از وسایلی که توصیه می کنیم به همراه خود داشته باشید، انتخاب های زیادی دارید. اما اکنون که دوربین خود را دارید، اجازه بدهید در راستای یادگیری حرکت کنیم.

موقعیت عکاسی


وقتی درباره “موقعیت عکاسی” صحبت می کنیم، منظور ما علاوه بر مکان، روشنایی یا تاریکی یک عکس است. به نظر می رسد گرفتن عکسی که به درستی در موقعیت مناسب قرار گرفته است (دارای روشنایی و تاریکی مناسب است) به اندازه کافی ساده است، اما در واقعیت می تواند کاملاً مشکل باشد. قرار گرفتن در موقعیت با استفاده از دیافراگم، سرعت شاتر و ISO در رابطه با یکدیگر برای ایجاد یک تصویر مناسب بسیار حائز اهمیت است. برای کمک به درک بهتر قرار گرفتن در معرض زیر، اینفوگرافیک زیر را مشاهده کنید.

عکاسی

در ادامه آموزش با ما همراه باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *