7 مزیت برتر شغل دیجیتال مارکتینگ

7 مزیت برتر شغل دیجیتال مارکتینگ

 

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که خب ما دانستیم که دیجیتال مارکتینگ چیست ، شغل دیجیتال مارکتینگ را هم انتخاب کردیم، حالا چی ؟ آیا اصلا دیجیتال مارکتینگ بازار کار مناسبی دارد؟ آیا اصلا شغل دیجیتال مارکتینگ، شغل مناسبی هم هست یا خیر؟ اگر به دنبال پیدا کردن پاسخ این سوالات هستید، حتما این مقاله را مطالعه کنید.

 

شاید شما هم شنیده باشید که مهارت های دیجیتال مارکتینگ بسیار زیاد است و فراگیری همه مهارت ها آن کاری است بس سخت و دشوار، اما همین امر باعث شده است که بازار کار شغل دیجیتال مارکتینگ روز به روز پیشرفت کند و برند ها و مدیران کسب و کارهای بیشتری تمایل داشته باشند که با یک متخصص دیجیتال مارکتینگ همکاری داشته باشند.

بالا رفتن بودجه شرکت ها برای سرمایه گذاری در بحث دیجیتال مارکتینگ و افزایش پیدا کردن دستمزد جزو مزایایی هستند که متخصصان دیجیتال مارکتینگ می توانند در همین سال ها و سال های آینده منتظر رخ دادن آن باشند.

بحث در مورد این است که آیا اصلا انتخاب شغل دیجیتال مارکتینگ کار درستی است یا خیر؟ ما در ادامه به شما خواهیم گفت که چه مزایایی در انتخاب این شغل منتظر شما خواهد بود. اما قبل از هر چیزی ابتدا اجازه دهید که ببینیم که اصلا دیجیتال مارکتینگ چیست و چه مهارت هایی در آن نهفته است.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

از خیلی از جهات، دیجیتال مارکتینگ شبیه به همان بازاریابی سنتی است زیرا در هر دو مورد هدف یکی است : فروش . شما محصولی و یا خدماتی را دارید که می خواهید آن را به افرادی بفروشید و در این مسیر به دنبال راه هایی هستید که برند خودتان را هرچه بیشتر به مشتریان معرفی کنید و آن ها را از حضور خودتان در بازار آگاه نمایید. در نهایت نیز آن ها را ترغیب نمایید که از شما خرید کنند یا به عبارت دیگری شما به آن ها چیزی را بفروشید.

دیجیتال مارکتینگ اکنون نسبت به سال های گذشته نقش های مختلفی را به خود اختصاص داده است و خب این در واقع طبیعت انعطاف پذیر و همه کاره تجارت است که باعث هیجان انگیزتر شدن و جذاب تر شدن این رشته نموده است.

دیجیتال مارکتینگ

چه نوع مشاغل دیجیتال مارکتینگ وجود دارد و چه زمینه هایی را تحت پوشش قرار می دهد؟

شغل دیجیتال مارکتینگ طیف گسترده ای از مشاغل را در خود جای داده است به این معنی که فرد گزینه های زیادی را برای انتخاب دارد:

 • تولید محتوای تصویری و صوتی
 • موبایل مارکتینگ
 • فناوری تعاملی ( مانند هوش مصنوعی )
 • بهینه سازی موتورهای جستجو ( SEO )
 • بازاریابی موتور های جستجو ( SEM )
 • شبکه های اجتماعی
 • تجارت الکترونیک
 • ایمیل مارکتینگ
 • مدیریت زمان
 • طراحی وب سایت
 • توسعه وب سایت
 • نویسندگی و ویرایش
 • تجزیه و تحلیل
 • استراتژی تجارت / بازاریابی

برای شروع کار یا پیشرفت در شغل دیجیتال مارکتینگ می توانید حداقل در یک یا دو حوزه تخصصی از موارد بالا ورود پیدا کنید و یا در دوره های آموزشی آن شرکت کنید و در این تخصص ها مهارت کسب کنید. اما اگر مدیر یک کسب و کار هستید لازم است که در مورد همه مواردی که به کسب و کار شما وجود دارد، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دیجیتال مارکتینگ2

کدام مهارت های دیجیتالی بازار کار بهتری دارد ؟

اقتصاد دیجیتال در هر گوشه از زندگی ما جا خوش کرده است و در واقع تبدیل به بخشی از زندگی هر کدام از ما ها شده است. می توان به جرئت عنوان نمود که بودجه های محکمی در حال ورود به دیجیتال مارکتینگ بر خلاف بازاریابی سنتی وجود دارد و اگر شما در هر شغل دیجیتال مارکتینگ که تخصص پیدا کنید، ضرر نمی کنید!

93% از فعالیت های آنلاین با موتورهای جستجو شروع می شود که تاثیر مداوم سئو را به عنوان یک استراتژی برتر در دنیای دیجیتال مارکتینگ نشان می دهد. در حالی که حدود 80% از مردم دنیا حداقل یک بار در ماه خرید آنلاین را انجام می دهند. هر کس که به فکر راه اندازی یک کسب و کار یا تجارت باشد، برای به دست آوردن مشتری های خود باید درک اساسی از دیجیتال مارکتینگ داشته باشد.

فضاهای زیادی برای افرادی وجود دارد که می خواهند شغل دیجیتال مارکتینگ و مشاغل مرتبط با آن را انتخاب نمایند. بخشی از بیشترین تقاضا ها در سال 2019 عبارت اند از : تولید محتوا، استراتژی شبکه های اجتماعی، آنالیز و تجزیه و تحلیل، که می تواند خبر خوبی برای افرادی باشد که به حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقه مند هستند.

برای افراد دیگری که بیشتر فنی فکر می کنند، هنوز هم تقاضا و درآمد بالایی برای افرادی است که فناوری هایی مانند SEM و SEO تخصص دارند وجود دارد، زیرا این دو حوزه دیجیتال مارکتینگ پایه و اساس چیزی خواهند شد که سودآوری را برای هر کسب و کاری به ارمغان خواهند آورد.

بازاریابی محتوا به ترافیک متکی است و هر کسی که از مهارت های فنی برای تجزیه و تحلیل این الگوها برخوردار باشد، یک نکته مثبت را برای خود کنار گذاشته است. علی الخصوص که این نوع مشاغل با ظهور هوش مصنوعی پیچیده تر شده اند.

 

خب اکنون دیگر می دانید که دیجیتال مارکتینگ چیست و کدام شغل ها در دنیای دیجیتال مارکتینگ بازار کار بهتری دارند. بیاید با هم به مزایا شغل دیجیتال مارکتینگ نگاهی بیاندازیم.

دیجیتال مارکتینگ 3

 • به دنبال شغلی باشید که بیشترین تقاضا را دارد

در سال 2021 انتظار می رود که حدود 2 میلیون شغل جدید در دنیای دیجیتال مارکتینگ به وجود آید که متخصص کافی برای پر کردن آن ها وجود ندارد. این امر برای افرادی که می خواهند شغل دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنند خبر خوبی خواهد بود. زیرا با کسب تخصص در یکی از رشته های دیجیتال مارکتینگ، همیشه تقاضا برای ورود به بازار کار برای شما وجود خواهد داشت.

در دوره رکود جهانی که همه فارغ التحصیلان رشته های مختلف در کمبود شغل به سر می برند، آیا به دست آوردن مهارت های جدیدی که بتواند آینده شما را تامین کند و امنیت شغلی شما را ارتقا بخشد، خوشایند نخواهد بود؟ پس بیاموزید که دیجیتال مارکتینگ چیست به دنیال فراگیری حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ باشید. مهمترین نکته برای شما این است که حرفه ای را به صورت کامل فرا بگیرید و اعتماد به نفس خود را از دست ندهید و این را بدانید که شرکت های مختلفی هستند که  به دنبال فردی می باشند که مهارت های دیجیتال مارتینگ را بداند.

طبق یک آمارجهانی، در استخدام هایی که در شرکت ها صورت گرفته است، افرادی که دانش دیجیتال مارکتینگ داشتند احتمال استخدام شدندشان 44% بیشتر از افراد معمولی بود.

فقط به یاد داشته باشید که قبل از شروع یادگیری دیجیتال مارکتینگ، به خوبی جستجو کتید که بیشترین تقاضای استخدام در مهارت دیجیتال مارکتینگ چیست.

 

 • انتخاب شغلی بیشتر

همچنان که در جهان دیجیتالی شدن در صنایع روز به روز در حال بیشتر شدن است، شرکت هایی که در سراسر دنیا به دنیال استخدام یک متخصص دیجیتال مارکتینگ هستند نیز در حال افزایش است. این موسسات از شرکت های تازه تاسیس شروع شده و تا شرکت هایی که سالیان سال است که در حوزه های مختلف کار می کنند، ادامه پیدا می کنند. شرکتهای بزرگی مانند

گوگل همواره در جستجو استعدادهای جدید به ویژه در زمینه فناوری های نوظهور هستند زیرا که هوش مصنوعی به یک جریان اصلی بدل شده است. از نظر ارزش مشتری با استفاده از هوش مصنوعی می توانید به شخصی سازی و زمان پاسخ به سوالات کمک کنید. پس با انتخاب شغل دیجیتال مارکتینگ همواره برای شما کار وجود خواهد داشت! با وجود این چنین طیف های گسترده ای در زمینه فرصت های شغلی جدید، دست دیجیتال مارکتینگ ها برای انتخاب یک شرکت بزرگ باز خواهد بود. شما باید جستجو کنید و ببیند که کدام شغل دیجیتال مارکتینگ برای شما می تواند بهترین انتخاب باشد.

نکته : بر اساس بررسی شغلی در هفته بازاریابی سال 2019 و بررسی دستمزد و حقوق، پنج زمینه برتر برای شغل دیجیتال مارکتینگ عبارت اند از : خودرو، مسافرت، آموزش و بازی

 

 • دستمزد بیشتر از هم سطحان خودتان

ما پیش تر در مورد این که دیجیتال مارکتینگ چیست و چگونه تقاضا برای شغل دیجیتال مارکتینگ بالا رفته است، صحبت کردیم. یک نکته ای که در هر بازار سنتی وجود دارد این است که هر زمانی که تقاضا برای محصولی بالا رفت، قیمت آن محصول نیز افزایش پیدا خواهد کرد. وقتی که در یک صنعتی ثمر بخش با کمبود نیرو با مهارت روبرو می شوید، آن زمان است که می توانید در مورد افزایش حقوق مذاکره کنید.

نظرسنجی های اخیر نشان از افزایش قابل توجهی برای دستمزد شغل دیجیتال مارکتنیگ و متخصصان آن می دهد. آنچه که در مورد بازارکار برای متخصصان دیجیتال مارکتینگ جالب و سودمند است، این است که فارغ از صنعت، رقابت بزرگی برای به دست آوردن یک فرد با استعداد و ماهر وجود دارد. این بدان معناست کسانی که واقعا بدانند که دیجیتال مارکتینگ چیست و مهارت های دیجیتال مارکتینگ بالایی داشته باشند می توانند در زمان استخدام در مورد میزان حقوق خودشان دست بالا را بگیرند.

دیجیتال مارکتینگ4

 • به راحتی کار خود را شروع کنید

در مشاغل سنتی باید منتظر یک دوره کارآموزی باشید تا بتوانید تجربه کافی را کسب نمایید و نمونه کار مناسب برای خودتان تهیه کنید. با این حال در دنیای دیجیتال مارکتینگ فرصت های زیادی برای شما فراهم خواهد شد تا بتوانید قبل از اینکه حتی کاری کرده باشید، استخدام شوید.

آیا می خواهید که در مقابل کارفرمایان حرفی برای گفتن داشته باشید؟ برای این کار حضور خودتان را در شبکه های اجتماعی و فضای آنلاین افزایش دهید. در اینستاگرام، توییتر شروع به کار کنید. وبلاگ بزنید و مطلب منتشر کنید. تعداد زیادی امتحان آنلاین وجود دارد که می توانید دانش دیجیتال مارکتینگ خود را محک بزنید، در آن ها حضور پیدا کنید. نمونه های زیادی وجود دارد که افراد بعد از نشان دادن خود در شبکه های اجتماعی توانستند شغل دیجیتال مارکتینگ در یک شرکت معتبر را کسب کند.

 • به یک حرفه ای انعطاف پذیر تبدیل شوید

با توجه به تقاضاهای زیادی که برای مهارت های دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، باعث شده که بتوانید این دانش را در هر بخشی و هر نقشی پیاده کنید، و همین امر موجب گردیده که این تخصص به یک حرفه انعطاف پذیر بدل شود. بنابراین اگر در این مسیر شغلی یا تخصص خاصی را انتخاب نموده اید و تصمیم دارید در این شغل دیجیتال مارکتینگ استخدام شوید، می توانید به راحتی و با کمی آموزش مهارت خودتان را بین مهارت های دیجیتال مارکتینگ عوض کنید.

به این معنی که  شما می توانید در حالی که هنوز مهارت های قدیمی را یاد می گیرید، مهارت های جدیدی را فرا بگیرید و خودتان را برای مشاغل دیگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ آماده کنید. هنوز هم تعداد زیادی انتخاب و فرصت های یادگیری برای شما وجود دارد، جایی که مهارت های مختلف به روش های مختلف در کنار هم قرار می گیرند.

 

 • هر روز با افراد مختلف کار می کنید

از آن جا که شغل دیجیتال مارکتینگ یک حوزه وسیعی از رشته ها را پوشش می دهد، شما به احتمال زیاد با افراد و با پیشینه های مختلف و علایق مختلف دیدار و همکاری خواهید کرد. این افراد چه مشتری جدید باشند چه همکار، برای افرادی که علاقه مند به کار در بین مردم و تعامل با آن ها هستند بسیار لذت بخش خواهد بود. همین امر باعث شده که شغل دیجیتال مارکتینگ به یک شعل کاملا اجتماعی بدل شود.

البته اگر شما فردی درون گرا هستید و علاقه زیادی به ارتباط با مردم ندارید، میتوانید همان پشت صحنه بنشینید و با نوشتن یا کار در وب سایت، شغل خودتان را ادامه دهید. یک مزیت بزرگ دیگر برای شفل دیجیتال مارکتینگ این است که شما می توانید با افراد فریلنسری که در سراسر دنیا هستند همکاری کنید و این امر ابعاد و دیدگاه های جدید نسبت به کار شما ایجاد می کند.

 

 • به خلاقیت و آزمایش برسید

در این شغل نه تنها فرصت کافی برای خلاقیت در زمینه های نوشتن، طراحی، تولید فیلم و غیره وجود دارد، فضای کافی برای خلاقیت روزانه نیز برای شما موجود است. از این گذشته، در چنین شرایط پویا همیشه نیاز به تست روش های جدید و فکر کردن درمورد بازاریابی محصولات، حل مشکلات، انجام تست های بهبود تجربه مشتری و جذب مخاطبین وجود دارد. زیرا که شرکت ها می خواهند که راه های خلاقانه ای برای موفقیت در مسیر تجارتشان را بپیمایند.

 

خب اکنون که به صورت اجمالی دانستید دیجیتال مارکتینگ چیست و چه مزایای در پی انتخاب شغل دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، این سوال ایجاد می شود که چگونه در این مسیر به یک حرفه ای بدل شوم؟

 

چگونه می توان درزمینه دیجیتال مارکینگ به یک حرفه ای بدل شد؟

اگر شما پیش زمینه مدیریت بازاریابی، نوشتن، کپی رایتنگ، نوشتن برای وب یا حتی طراحی را دارید، در حال حاضر مهارت های قابل انتقال زیادی دارید تا به بازار کار دیجیتال مارکتینگ وارد شوید. به احتمال زیاد در اول مسیر هستید و می خواهید با برند شخصی خودتان شروع به کار در دنیای دیجیتال مارکتینگ کنید، اول از همه اقدام به ساخت چند نمونه کار کنید. در ابتدا سخت است که شما در سطح افراد حرفه ای بازار باشید ، اما همین که درک کاملی از اصول اولیه و روند هایی که در آینده ممکن است پیشرفت چشمگیری داشته باشند، مانند هوش مصنوعی و واقعیت مجازی، می تواند شانس شما را برای موفقیت در این مسیر بیشتر کند.

در مورد آنچه علاقه مند هستید و در حال یادگیری و آموزش آن هستید در شبکه های اجتماعی صحبت کنید. حضور خودتان را در شبکه های اجتماعی و فضای آنلاین افزایش دهید و در آن جا با افراد مختلف به گفتگو و تبادل نظر بپردازید. همچنین میتوانید برای دریافت گواهینامه رسمی در یک یا چند حوزه اصلی دیجیتال مارکتینگ به دنبال یک موسسه آموزشی مناسب بگردید.

 

نتیجه گیری :

اگر شما با مفاهیم دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید و در واقع یاد گرفتید که دیجیتال مارکتینگ چیست و چه شاخه هایی دارد ، فرصت های عظیمی برای شما در شغل های دیجیتال مارکتینگ وجود خواهد داشد. با بالا رفتن سرعت پیشرفت فناوری، کارفرمایان به دنبال استخدام افراد با مهارت های بیشتر در حوزه دیجیتال مارکتینگ می باشند. با فرا گیری دیجیتال مارکتنیگ آینده شغلی خودتان را تضمین کنید و با داشتن یک شغل با حقوق و دستمزد بالا زندگی آرامی را برای خودتان به ارمعان بیاورید.

 

اگر شما هم به دنبال استخدام یک فرد با دانش بالای دیجیتال مارکتینگ هستید، هم اکنون با مشاورین ما در تیم اسپایرال تماس بگیرید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *